Telefon90 392 225 30 62

Hoşgeldiniz. Bugün

Arakan’a Yardım Toplanması

Ana Sayfa » Basın Açıklamaları » Arakan’a Yardım Toplanması

Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar’ın Arakan bölgesinde Müslüman halka karşı uzun süredir uygulanan ve bugünlerde tırmanan şiddet nedeniyle yüz binlerce insan evsiz kalmış, dahası yurtlarını terk etmeye, canlarını kurtarmak için en yakın ülke olan Bangladeş’e sığınmaya çalışmaya mecbur kalmışlar, kalmaktadır. Çıktıkları bu ölümden kaçış yolculuğunda açlık, susuzluk ve salgın hastalıklara karşı mücadele etmektedir.

Bilindiği üzere, zor durumdaki Arakanlı Müslümanlara Türkiye Cumhuriyeti ve halkı bütün imkanlarıyla yardım elini uzatmıştır. Savaş, yokluk ve sürgünü yaşayarak deneyimlemiş olan Kıbrıs Türk halkı bu insanların acılarını en iyi ve doğru bir şekilde algılayacak tarihsel hafızaya sahiptir. Bu nedenle son günlerde Başkanlığımıza halkımızdan ve sivil toplum kuruluşlarından, Arakan’da katliamla karşı karşıya kalan, açlık ve çaresizlik içindeki Müslümanlar için yardım toplanması yönünde yoğun talep olmuştur. Bu amaçla Başkanlığımız tarafından bir yardım kampanyası başlatılmıştır. Milli ve Manevi Dayanışma Platformu bünyesindeki bir çok STK’nın da destek verdiği yardım kampanyası çerçevesinde 15 Eylül 2017 Cuma günü (yarın) ülke genelinde tüm camilerimizde Arakan’lı mazlumlara ulaştırılmak için yardım toplanmaya başlanacaktır.

Toplanan yardımlar tutanakla tespit edilip, Din İşleri Başkanlığı’nın Vakıflar Bankası- 11-300-2143 No’lu hesabına yatırılacak, tutanaklarla birlikte makbuzları Başkanlığımıza ulaştırılacaktır. Toplanan miktar, Yönetim Kurulumuzla istişare edildikten sonra, uygun görülen bir şekilde ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacaktır.

Ayrıca Cuma namazından önce Arakan’da hayatını kaybeden Müslümanlar ve tüm şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okunacak ve mazlumlar için dua edilecektir

14 Eylül 2017

İlgili Terimler : , , , ,
 • Namaz Vakitleri

  Lefkoşa

  Girne

  Güzelyurt

  Gazimagusa

  İskele

  Lefke

  Dipkarpaz

  Pile

  Baf

  Larnaka

  Limasol

  Not : KKTC’de Ezanlar Bölgesel farklar dikkate alınarak merkezi sistemden okunmaktadır.

 • TAKVİM

  Şubat 2018
  P S Ç P C C P
  « Oca    
   1234
  567891011
  12131415161718
  19202122232425
  262728  
 • Arşiv