90 392 225 30 62basinofisi@hotmail.com

Hoşgeldiniz. Bugün

Atalay’a teşekkür ziyareti

Ana Sayfa » Genel » Atalay’a teşekkür ziyareti

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Talip Atalay, Doğayı ve Canlıyı Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Gürlek ve Vatanseverler Derneği Başkanı Uğur Güler’i makamında kabul ederek bir süre görüştü.

4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü nedeniyle, Doğayı ve Canlıyı Koruma Derneği Başkanı Hüseyin Gürlek ve Vatanseverler Derneği Başkanı Uğur Güler, Başkan Atalay’ı ziyaret etti.

Gürlek

Din İşleri Başkanlığının bu haftaki cuma hutbesinde “canlılara merhamet” konusuna yer vermesi, her canlının yaşama hakkına vurgu yapılması bizleri memnun etmiştir. Bunun için özellikle teşekkür ederiz. Bu çerçevede yapacağınız muhtemel faaliyetlerin bir parçası olmaktan mutluluk duyarız. Hayvanları Koruma Günü gibi önem atfettiğimiz bu önemli günde anlamlı hutbeniz ve bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Atalay

Hayvanlar da Allah’ın yarattığı birer canlıdır. Her canlının bir var oluş sebebi vardır. Her hangi bir canlıya kötü muamele, işkence etme, bağlayıp yağmur altında, güneş altında kalmaya mecbur etme günahtır. Yüce dinimiz İslama göre her canlının yaşam hakkı olduğu, korunmaları gerektiği unutulmamalıdır. Sizler bunun bilincinde olan bir derneksiniz. Çevremizdeki bu canlılarla birlikte bir bütün olarak yaşamak zorunda olduğumuzu unutmadan, samimiyetle üzerimize düşeni yapmalıyız. Hızlı şehirleşmenin getirdiği güçlükler hayvanların yaşamını oldukça zorlaştırmaktadır. Hayvanlara bakan, besleyen insanlar, bu merhametli davranışlarından dolayı saygıyı hak ediyorlar. Ziyaretiniz için teşekkür ederim.

Ziyaretin sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.

04 Ekim 2019

  • 2019 Yılı Dini Günler Listesi

  • RSS Din İşleri Başkanlığı Haberleri