90 392 225 30 6290 392 225 30 63

Hoşgeldiniz. Bugün

Atalay, Mısır’da Camiye Düzenlenen Terör Saldırısını Kınadı

Ana Sayfa » Genel » Atalay, Mısır’da Camiye Düzenlenen Terör Saldırısını Kınadı

Mısır’da Camiye Düzenlenen Terör Saldırısını Kınama Mesajı

Mısır’ın El Ariş kentinin batısında bir Cami’ye teröristlerce bombalı, silahlı saldırı düzenlendiğini,  Cuma namazı kılan 300’den fazla masum insanın katledildiğini, yüzlerce insanın yaralandığını büyük bir üzüntü içerisinde öğrendik.

“Şüphesiz Allah, adaleti, iyilik yapmayı, yakınlara yardım etmeyi emreder; hayâsızlığı, fenalık ve azgınlığı da yasaklar.” emr-i ilahisine teslim olmuş, insanlığın barış içerisinde yaşaması, terör olaylarının son bulması, mazlumların gözyaşının dinmesi için Allah’a yakarırken, yüzlerce masum kardeşimizi katleden terör olayını en güçlü şekilde kınıyorum.

Yıllardır, özellikle yakın çevremizdeki ülkeleri kan gölüne çeviren, nefret, kin ve düşmanlık tohumları eken, dün de masum mısırlı kardeşlerimizi ibadet ederken hedef alan saldırının arkasındaki insanlığını kaybetmiş alçakları, terör olayıyla doğrudan yâda dolaylı bağlantısı olan kişi, grup ve zihniyeti şiddetle lanetliyorum. Dünyanın hiçbir yerinde bir daha benzer olayların yaşanmaması için herkesi samimi sorumluluk almaya davet ediyorum.

İbadet etmek için gittikleri Camide, içlerinde insanlıktan kırıntı kalmamış teröristlerce katledilen Mısırlı kardeşlerimize Yüce Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır, kardeş Mısır halkına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum.

 

Prof. Dr. Talip Atalay

Din İşleri Başkanı

25 Kasım 2017

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Facebook'ta Biz