LogO

Anasayfa Haberler Hutbeler Duyurular Başkanlık Mesajları Profil
KKTC Din İşleri Başkanı ÜNSAL'dan, KKTC Cumhurbaşkanı Sn. TATAR'a Başsağlığı Mesajı

Sn. Cumhurbaşkanımız Ersin TATAR'ın kıymetli kayınvalidesi Ayten DENİZ hanımefendinin vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhumeye Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevdiklerine de sabr-ı cemil niyaz ederim.


Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL KKTC Din İşleri Başkanı


2021-09-20 17:30:38
KKTC Din İşleri Başkanı ÜNSAL'dan, Vakıflar İdaresi Genel Müdürü BENTER'e başsağlığı mesajı

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Prof. Dr. İbrahim BENTER'in babasının vefatını derin bir teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevdiklerine de sabr-ı cemîl niyaz ederim.


Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL KKTC Din İşleri Başkanı


2021-09-26 18:58:03
TAZİYE

1974 Barış Harekatının öncülerinden zamanın İçişleri Bakanı Oğuzhan ASİLTÜRK'ün vefatını derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve lideri olduğu camiaya sabr-ı cemîl niyaz ederim.


Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL KKTC Din İşleri Başkanı


2021-10-02 00:25:09
Mevlid Kandili Mesajı

17 Ekim 2021’i 18 Ekim’e bağlayan gece (12 Rebiu’l-Evvel 1443) Hz. Peygamberimizin dünyaya teşriflerinin yıldönümüdür. Sevgili Peygamberimizin doğduğu tarihteki 12 Rebiu’l-Evvel’in tıpkı bu yıl olduğu gibi pazartesine denk gelişi coşku ve heyecanımızı bir kat daha artırmaktadır. Unutulmamalıdır ki, dünyadaki hiçbir aidiyet, hiçbir mensubiyet Sevgili Peygamberimizin ümmeti olmaktan daha değerli değildir. Bu dünyaya çok farklı niteliklerde, çok farklı zamanlarda gelebilir, çok farklı coğrafya ve kültürlerin mensubu olabilirdik. Cenab-ı Hakk’ın bizi Kâinatın Efendisinin ümmeti olarak yaratıp bu dünyaya göndermesi çoğumuzun farkına bile varamadan geçip gittiği çok ama çok büyük bir lütuftur. Birilerinin duasının bizim kaderimiz olduğu bilincini idrak edebilmek temennisiyle tüm yurttaşlarımızın ve İslâm âleminin Mevlid Kandilini tebrik eder, bu gecenin hürmetine günahlarımızın affını, insanlığın sağlık ve selametini Cenab-ı Hakk’tan niyaz ederim.


Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL KKTC Din İşleri Başkanı


2021-10-17 05:25:11
Başkan ÜNSAL'dan 29 Ekim Mesajı

400 çadırdan bir cihan devleti çıkaran şanlı ecdadımız 29 Ekim'de düşmanlarını bir kez daha üzmüş ve Cumhuriyeti kurmuştur. Bu münasebetle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün aziz şehitlerimizi minnetle ve şükranla yadediyoruz.


Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL KKTC Din İşleri Başkanı


2021-10-29 11:03:24
Başkan ÜNSAL'dan 15 Kasım KKTC Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Döktüğü her kanda, verdiği her şehitte bu toprakların Kıbrıs Türkü'nün vatanı olduğunu bütün dünyaya yılmadan, usanmadan haykıran, "kesilir belki fakat çekmeye gelmez boynum" şuurunu nesilden nesile aktaran, ecdadından aldığı şanlı bayrağı ahfâdına teslimde hiçbir fedakârlıktan geri durmayan başta Dr. Fazıl Küçük ve 38 yıl önce Cumhuriyeti ilan ederek herkesten çok bağımsız bir Kıbrıs Türk Devleti'ne inanan Rauf Raif Denktaş'ı rahmetle anıyor, bu münasebetle her geçen gün bağımsızlığını güçlenerek tüm dünyaya ilan eden bir Kıbrıs'ı görme temennisiyle tüm Kıbrıs halkının bayramını kutluyorum.


Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL KKTC Din İşleri Başkanı


2021-11-13 22:26:17

Giriş

Kullanıcı Adı / SP No

Size verilen kullanıcı adınızı veya SP numaranızı giriniz

Şifre

4 - 16 haneli olan şifrenizi giriniz.NOT! Büyük küçük harf duyarlıdır