Anasayfa Haberler Hutbeler Duyurular Başkanlık Mesajları Profil

KKTC Din İşleri Başkanı Ahmet ÜNSAL ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim BENTER, TC. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı makamında ziyaret etti.

KKTC Din İşleri Başkanı Ahmet ÜNSAL ve Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim BENTER, TC. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette kurumlar arası iş birliğinin önemine dikkat çekilirken, yürütülecek olan güncel çalışmalara ilişkin istişarelerde bulunuldu. Oktay da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi, atılacak adımların son derece önemli olduğunu ifade etti.

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, TC. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ‘ı makamında ziyaret etti.

Samimi bir ortamda geçen görüşmede diyaloğun ve gönül birliğinin ehemmiyetine vurgu yapıldı. Erbaş, Hala Sultan diyarı olan Kıbrıs’ta görev yapmanın bir lütuf olduğunu dile getirerek her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti ve Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’a yeni görevinde başarılar diledi.

DİNGÖRSEN Başkanı Süleyman Çakır ve yönetim kurulu üyeleri, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ı makamında ziyaret etti.

Din Görevlileri Sendikası Başkanı Süleyman Çakır ve yönetim kurulu üyeleri, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Sendika olarak kurumumun ve başkanın her zaman yanında olduğunu ifade eden Çakır, desteklerini dile getirdi.

Lefkoşa Kaymakamı Bora AKKUŞ, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ı makamında ziyaret etti.

Lefkoşa Kaymakamı Bora AKKUŞ, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ı makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL yapılan bu nezaket ziyaretinden çok memnun olduğunu belirterek kendilerine teşekkür etti.

TC Lefkoşa Büyükelçisi Sayın Ali Murat BAŞÇERİ, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’a iade-i ziyarette bulundu.

Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Sayın Ali Murat BAŞÇERİ, yeni göreve başlayan Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’a iade-i ziyarette bulunarak görevinde başarılar diledi. Samimi bir ortamda geçen görüşmede Sayın BAŞÇERİ, Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak yanlarında olduğunu ve Din İşleri Başkanlığı‘na gereken önemin ve desteğin verileceğinin altını çizdi. Din İşleri Başkanı ÜNSAL da bu nazik ziyaretleri ve desteklerinden ötürü Sayın BAŞÇERİ’ye teşekkürlerini ileterek önümüzdeki süreçte her türlü istişareye açık olduklarını vurguladı.

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL İskele Evkaf Türk Maarif Koleji’nin açılışına katıldı.

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL İskele Evkaf Türk Maarif Koleji’nin açılışına katıldı. Açılışta dua eden Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, hayırlı nesiller yetişmesini diledi.

TC Diyanet İşleri Başkanlığı Lefkoşa Din Müşaviri Sn. Erdoğan EKEN, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'ı ziyaret etti.

TC Diyanet İşleri Başkanlığı Lefkoşa Din Müşaviri Sn. Erdoğan EKEN, 3 yıllık görev süresinin bitmesi münasebeti ile Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'a veda ziyaretinde bulunmuştur. Başkan ÜNSAL kısa süre de olsa kendisi ile çalışmaktan memnun olduğunu belirtmiş. yapmış olduğu hizmetler için teşekkür etmiş ve bundan sonraki hayatında başarılar dilemiştir.

Hala Sultan İlahiyat Koleji Koordinatör Öğretmeni Sn. Osman YÜCEL, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'ı ziyaret etti.

Hala Sultan İlahiyat Koleji Koordinatör Öğretmeni Sn. Osman YÜCEL, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'ı ziyaret etti. Desteklerini dile getiren Sn. Osman YÜCEL, Başkan ÜNSAL'a yeni görevlerinde başarılar diledi.

Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Edirne'de düzenlenen "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" açılış programına katıldı.

Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı'nca Edirne'de düzenlenen "Camiler ve Din Görevlileri Haftası" açılış programına katıldı.

Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Edirne Selimiye Camiinde düzenlenen hafızlık icazet merasimine katıldı.

Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Edirne Selimiye Camiinde düzenlenen hafızlık icazet merasimine katıldı.

Din İşleri Başkanı ÜNSAL Edirne'de

KKTC Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL 01.10. 2021 tarihinde Edirne'de 8.si düzenlenen Balkan Ülkeleri Din Başkanları ve Müftüleri İstişare Toplantısına Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti adına katılmıştır.

Din İşleri Başkanı ÜNSAL, Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle Yakın Doğu Üniversitesi Konferans Salonunda konuştu

K.K.T.C. Din İşleri Başkanlığı’nın Camiler ve Din Görevlileri haftası münasebetiyle Yakın Doğu Üniversitesi Konferans Salonunda düzenlemiş program saygı duruşu ve istiklal marşının ardından okunan aşr-ı şerif ile başladı. Daha sonra Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL tarafından “Günümüz Din Anlayışını Tehdit Eden Unsurlar” konu başlıklı bir konferans verildi. XIX. Yüzyılın ikinci yarısında başlayan Modernizm akımlarının etkisi ile Protestan bir anlayışın İslâmî düşünceye aşama aşama sokulduğunu belirten başkan ÜNSAL, her şeyin önce tasavvufu inkâr ile başlatıldığını, akabinde yerleşik ehlisünnet düşüncesindeki mezhep anlayışının yıpratıldığını ve ilerleyen süreçte Sünnet’e olan güvenin zedelendiğini ve nihayet Kur’ân-ı Kerîm’in tarihselliğinin işlendiğini çeşitli örneklerle ortaya koydu. Program din görevlilerinin duygu ve düşüncelerini dile getirmesiyle sona erdi.

İHTİDA MERASİMİ

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Aslen Rus olan KKTC vatandaşı Julia BORANSEL hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Eşi Doğan BORANSEL ile başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Julia BORANSEL, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Emine ismini alan Bayan Boransel, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmaksızın tamamen gönlüne doğan bir istek ile İslâm’ı seçtiğini, bu aşamaya gelmeden önce Rusça’ya çevrilmiş Kur’ân-ı Kerîm’i okuduğunu belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Emine Hanım’a ihtida belgesi, Mealli Kur’ân-ı Kerîm ve İlmihal kitapları hediye edildi. Bundan sonraki süreçte İslâm’ı daha yakından bilip, öğrenmesi için Başkanlığımıza bağlı bayan bir din görevlisinin bir süre kendisine refakat etmesine karar verildi.

Yunus Emre Enstitüsü Müdürü Abdullah AKTAŞ, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'ı ziyaret etti

Yunus Emre Enstitüsü müdürü Sn Abdullah AKTAŞ, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'ı ziyaret ederek atanmış olduğu yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu. İlerleyen süreçlerde Başkanlık ve Enstitü arasında işbirliği ve programlar düzenlenebileceği kararı alındı. Görüşmede Din İşleri Başkanı ÜNSAL, ziyaretlerinden dolayı Enstitü Müdürü Sn AKTAŞ'a memnuniyetlerini dile getirdi.

Ak Parti KKTC Temsilcisi Sn Sıtkı ÖZTEKİN Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'ı makamında ziyaret etti.

Ak Parti KKTC Temsilcisi Sn Sıtkı ÖZTEKİN Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'ı ziyaret ederek atanmış olduğu yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu. Görüşmede Din İşleri Başkanı ÜNSAL, ziyaretlerinden dolayı Ak Parti KKTC Temsilcisi Sn ÖZTEKİN'e memnuniyetlerini dile getirdi.

Din İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL KKTC Dışişleri Bakanı Sayın Tahsin ERTUĞRULOĞLU'na bir nezaket ziyaretinde bulundular.

14/10/2021 tarihinde Din İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL KKTC Dışişleri Bakanı Sayın Tahsin ERTUĞRULOĞLU'na bir nezaket ziyaretinde bulundular. Dışişleri Bakanlığında gerçekleşen görüşmede Başkanlığımızı ziyaret etmek isteyen diplomat ve yabancı misyon şeflerinin bu taleplerini KKTC Dışişleri Bakanlığı üzerinden gerçekleştirmelerine karar verildi. Görüşmede KKTC Devletinin yurt dışında tanınması için Başkan ÜNSAL kendi mevkidaşlarıyla ikili temaslarda bulunacağını belirtti. Samimi bir kısa sohbetin de icra edildiği görüşme hediye takdimi ile sona erdi.

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Kırgızistan'da

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Kırgızistan Devlet Üniversitesi İlahiyat Bölümü öğrencileriyle buluştu. Kırgızistan Devlet Üniversitesi öğrencileriyle buluşan Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, "İslam'ın değerlerinin topluma aktarılmasında İlahiyatın rolü" hakkında öğrencilere detaylı bir konuşma yaptı. Dini İnanç Kültürünü Geliştirme Vakfı Başkanı Samagan MYRZAİBRAYMOV, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'a teşekkürlerini sunarken, Başkan ÜNSAL da misafirperverlikleri için teşekkür etti.

Başkan ÜNSAL, Oş şehrinde İlahiyat ve İmam Hatip ziyareti gerçekleştirdi

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Kırgızistan Oş şehrinde İmam Hatip Lisesi ve İlahiyat Fakültesi'ni ziyaret etti. Her iki okulda da şu an hocalık yapan bazı personelin yıllar önce Başkan ÜNSAL'ın öğrencisi olduğu öğrenildi.

Başkan ÜNSAL, Bişkek'te KKTC Temsilcisi Mehmet DAVULCU'yu ziyaret etti.

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, KKTC Bişkek Temsilcisi Mehmet DAVULCU'yu çalışma ofisinde ziyaret etti.

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Üç Günlük Çalışma Ziyaretini Tamamlayarak Yurda Döndü

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL üç günlük çalışma ziyaretini tamamlayarak yurda döndü. Başkan ÜNSAL bu süre zarfında ilk olarak Başkent Bişkek'teki Arabayeva Kırgız Devlet Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Arabayeva Üniversitesinde konferans veren Başkan ÜNSAL, "İslam'ın değerlerinin topluma aktarılmasında ilahiyatın rolü" hakkında detaylı bir konuşma yaptı. Arabayeva Devlet Üniversitesi öğrencilerine Kıbrıs hakkında bilgi veren Başkan ÜNSAL, ardından Türk Heyeti ile birlikte Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesini ziyaret ederek oradaki programlara iştirak etti. Akşam saatlerinde Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçisi'nin rezidansında onurlarına verdiği yemeğe katıldı. Ertesi gün Oş şehrine intikal (22 Ekim 2021) eden Başkan ÜNSAL, orada Türkiye Cumhuriyeti tarafından yaptırılan İmam Hatip Lisesi ve Oş Devlet Üniversitesi İlahiyat Fakültesini ziyaret etti. Ziyareti esnasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hakkında bilgi veren başkan ÜNSAL, her iki okulda da şu an hocalık yapan eski öğrencileriyle buluştu. Akabinde Oş iline bağlı Özgen kasabasına geçen Başkan ÜNSAL, Türkiye Diyanet Vakfı tarafından yaptırılan İmam Serahsi Türbesini ziyaret ederek ardından İmam Serahsi Camii'nin açılışına katıldı. Başkan ÜNSAL burada yaptığı konuşmada Türkistan (Turan) diyarının en büyük Türk hukukçusunun İmam Serahsî olduğunu, Serahsî'nin 15 yıllık mahkumiyeti esnasında 13 kitabının 7'sini yazıp bitirdiğini ifade etti. Çağdaş ilim adamlarının "Serahsî gibi bir dehanın mahkumiyeti olmasaydı bu kadar kitabı yazmak için bir köşede oturtulmasının çok güç olduğunu" belirttiklerini dile getirerek daha nice böyle dehaların bu topraklardan yetişmesi temennisiyle sözlerini bitirdi. Kırgızistan temaslarını bitiren Başkan ÜNSAL yurda döndü.

Lefke Yardım ve Halk Derneği Başkanı Emel YILMAZ, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'ı ziyaret etti

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL bugün Lefke Yardım ve Halk Derneği Başkanı Dr. Emel YILMAZ'ı makamında kabul etti ve görüştü. Görüşmede, Prof. Dr Ahmet ÜNSAL'a göreve gelmesinden dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren ve görevinin ülkemiz ve özellikle de Lefke halkına hayırlara vesile olmasını dileyen Lefke Yardım ve Halk Derneği Başkanı Emel YILMAZ, Lefke İlçesi olarak bundan sonra yapılacak çalışmalarda işbirliği içinde çalışmaktan memnuniyet duyacaklarını dile getirdi.

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Zorlu TOPALOĞLU'nu ziyaret etti

26/10/2021 tarihinde Din İşleri Başkanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sayın Zorlu TOPALOĞLU'na bir nezaket ziyaretinde bulundular. Görüşme öncesi Tümgeneral TOPALOĞLU ve Başkan ÜNSAL hatıra fotoğrafında birlikte yer aldı. Tümgeneral TOPALOĞLU’nun makamında samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmede, her iki kurumun ilgi alanına giren bazı konular üzerinde duruldu. Başkan ÜNSAL'ın bu nazik misafirperverliklerinden dolayı Tümgeneral Zorlu TOPALOĞLU'na teşekkürlerini iletmesinin ardından görüşme sona erdi.

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, Semerkand Derneği Başkanı Ferhat YILMAZ ve heyetini kabul etti

KKTC Din İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, KKTC'de yer alan sivil toplum kuruluşlarından Semerkand Derneği Başkanı Sayın Ferhat YILMAZ ve heyetini kabul etti. Samimi bir ortamda geçen görüşme karşılıklı olarak iyi niyet temennilerinin dile getirilmesiyle sona erdi

İhtida Merasimi

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Aslen Filipinli olan Nena CORITICO hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Nena CORITICO, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Sare ismini alan Bayan CORITICO, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmaksızın tamamen gönlüne doğan bir istek ile İslâm’ı seçtiğini, bu aşamaya gelmeden önce hayatında bazı değişiklikler olduğunu, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Sare Hanım’a ihtida belgesi ve İngilizce Mealli Kur’ân-ı Kerîm hediye edildi.

KKTC Din İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, İlkem Derneği Başkanı Sayın Ömer ÇETE ve heyetini kabul etti

KKTC Din İşleri Başkanı Sayın Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, İlkem Derneği Başkanı Sayın Ömer ÇETE ve heyetini kabul etti. Samimi bir ortamda geçen görüşme karşılıklı iyi niyet temennilerinin dile getirilmesiyle sona erdi

Başkan ÜNSAL, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat ATUN'u Ziyaret Etti

Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL yeni kurulan hükümette Ekonomi ve Enerji Bakanı olarak görev alan Sayın Sunat ATUN'u ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Samimi bir ortamda geçen görüşmede çeşitli konular hakkında fikir teatisinde bulunuldu.

Başkan ÜNSAL, Girne’de Toplu Açılış ve Temel Atma Törenine Katıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Törende duaya geçilmeden önce, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümünü kutladı. Başkan ÜNSAL, Allah’ın adı ile başlayan hiçbir şey yarım kalmaz, diyerek duasını bitirdi. Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni duadan sonra son buldu.

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, Fethin 450. Yıldönümünde Uluslararası Kıbrıs Sempozyumunda Açılış Konuşması Yaptı

22-24  Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenen "Fethin 450. Yıldönümünde Uluslararası Kıbrıs Sempozyumu" açılış konuşması yapan KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, Sokollu Mehmet Paşa'nın İnebahtı yenilgisi üzerine haçlılara hitaben sarf ettiği tarihi cümlenin altını çizerek sözlerine başladı. "Siz bizim donanmamızı yakmakla sakalamızı traş etmiş oldunuz. Oysa biz Kıbrıs'ı almakla sizin kolunuzu kesmiş olduk. Kesilen sakal daha gür biter ama kesilen kol bir daha geri gelmez". Ülkelerin silahlı ordularla ele geçirildiğini ancak kültür ordularıyla vatan yapıldığını belirten Başkan ÜNSAL,  askeri gücün yetersiz olduğunun, nitekim Anadolu'yu işgal eden Moğol ordularının karşılaştığı sağlam kültürel yapılar karşısında fazla tutunamayıp buharlaştığını ifade etti. Osmanlı'nın Kıbrıs adasını fethettikten sonra burayı şenlendirme faaliyetine başladığını,  hızlı bir şekilde idarî ve mâlî düzenleme yapmasının ardından hukukî yapıyı şekillendirdiğini daha sonra da Kıbrıs'a bir müftü atadığını ve bu yapının üç yüz yıldan sonra İngilizin adaya hâkim olmasıyla birlikte çökmeye başladığını, toplumun kültürel değerlerden uzaklaştığını,  milli ve manevî dinamikleri yitirmeye başladığını ve bu kötüye gidişin önünün alınmaması durumunda toplum olarak felakete sürüklenilebileceğini belirtti. Aliya İzzet Begoviç'in "Savaş düşmana benzemekle kaybedilir" cümlesini hatırlatan Başkan ÜNSAL, konuşmasının başında sarf ettiği "kesilen kol"un mikro cerrahi ile yerine katılmasının kimseyi şaşırtmaması gerektiğini söyledi ve kültürel yabancılaşmanın tehlikelerine vurgu yaptı.

Bir dizi etkinliğe katılmak üzere Antalya'da bulunan KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, KKTC Antalya Başkonsolosu Sn. Cem TOPÇU'yu makamında ziyaret etti.

Bir dizi etkinliğe katılmak üzere Antalya'da bulunan KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, KKTC Antalya Başkonsolosu Sn. Cem TOPÇU'yu makamında ziyaret etti.

Din İşleri Başkanımız Antalya'daki temasları bağlamında T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı Antalya Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezini ziyaret ederek kursiyerlere bir konferans verdi.

Din İşleri Başkanımız Antalya'daki temasları bağlamında T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı Antalya Hacı Mehmet Gebizli Eğitim Merkezini ziyaret ederek kursiyerlere bir konferans verdi.

Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni ziyaret eden Başkan ÜNSAL, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet ÖGKE ile de bir süre görüştü.

Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ni ziyaret eden Başkan ÜNSAL, Fakülte Dekanı Prof. Dr. Ahmet ÖGKE ile de bir süre görüştü.

Giriş

Kullanıcı Adı / SP No

Size verilen kullanıcı adınızı veya SP numaranızı giriniz

Şifre

4 - 16 haneli olan şifrenizi giriniz.NOT! Büyük küçük harf duyarlıdır