90 392 225 30 6290 392 225 30 63

Hoşgeldiniz. Bugün

İsveç Sosyal Demokrat Partisi, KKTC Din İşleri Başkanlığı’nı Ziyaret Etti

Ana Sayfa » Genel » İsveç Sosyal Demokrat Partisi, KKTC Din İşleri Başkanlığı’nı Ziyaret Etti

İsveç Sosyal Demokrat Partisi’nin Dindar Sosyal Demokratlar Grubu heyeti, KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay’ı ziyaret etti.

İsveç Sosyal Demokrat Partisi’nin Dindar Sosyal Demokratlar Grubu heyeti, KKTC Din İşleri Başkanı Talip Atalay’ı ziyaret etti.

Din İşleri Başkanlığı’nda saat 14.30’da gerçekleşen ziyarette ilk konuşmayı yapan Weiderud, KKTC’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek 50 yıllık bir geçmişe sahip olan Sosyal Demokrat Grubun bir parçası olduklarını bildirdi. Weiderud, her iki tarafta din adamları arasında diyaloğun gelişimi için çalıştıklarını ifade ederek, Başpiskopos Hrisostomos’a da ziyaret gerçekleştirdiklerini hatırlattı.

Din İşleri Başkanı Talip Atalay da, “İsveçli heyetin barış için çalıştığını” kaydederek, kalıcı bir barışın siyasi olduğu kadar dini temellere de dayanması gerektiğini söyledi.

Siyasilerin işlerini kolaylaştıracak adımları atmanın din adamlarının görevi olduğunu söyleyen Atalay, heyetin Adada olup bu desteği sürekli olarak vermesinin önemine de işaret etti.

https://www.haberler.com/isvec-sosyal-demokrat-partisi-kktc-din-isleri-3939073-haberi/

14 Eylül 2012

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Facebook'ta Biz