90 392 225 30 6290 392 225 30 63

Hoşgeldiniz. Bugün

KKTC Din İşleri Başkanı Doç. Dr. Atalay, Kayseri Valisi Bilici’yi Ziyaret Etti

Ana Sayfa » Genel » KKTC Din İşleri Başkanı Doç. Dr. Atalay, Kayseri Valisi Bilici’yi Ziyaret Etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Din İşleri Başkanı Doç.Dr.Talip Atalay, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici’yi makamında ziyaret etti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Din İşleri Başkanı Doç. Dr. Talip Atalay, Kayseri Valisi Mevlüt Bilici’yi makamında ziyaret  etti.

Vali Bilici, ziyarette yaptığı konuşmada, Kayseri’de Kıbrıslı çok sayıda öğrencinin eğitim gördüğünü belirterek, “Kayseri’den Kıbrıs’a direk uçak
seferleri vardı. Bunun şimdi olmaması üzücü bir durum. Kayseri’nin insanları Kayseri’nin sermayesidir. Kayseri, paylaşarak büyüyen bir şehirdir” dedi.

KKTC Din İşleri Başkanı Atalay ise Kayseri’de olmanın mutluluk verici bir şey olduğunu ifade ederek, “Başbakanımız İrsen Küçük, Kayseri’de uzun süre mühendislik yapmış. Aynı zamanda Cumhurbaşkanımız Derviş Eroğlu da aslen Kayserili. Bu da bizi Kayseri’ye daha çok bağladı ve ilişkilerimizin gelişmesi açısından iyi oldu. Kıbrıs’a en çok ilgiyi Kayseri gösteriyor. Bu da Kayseri’ye ilgi duymamızı sağladı. Kayseri, iyi dostluk ilişkisi kuran bir şehirdir” diye konuştu.

Muhabir: Mesut İnce/ Hakan Can Şahin/ İsmail İçer

Yayıncı: Ahmet Ekici – KAYSERI

https://www.haberler.com/kktc-din-isleri-baskani-doc-dr-atalay-kayseri-3761308-haberi/

05 Temmuz 2012

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

Facebook'ta Biz