Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

SP no ve şifreniz ile giriş yapın

Haberler Duyurular Başkandan Yazılar Hutbeler Sizlerden Gelenler Basın Videolar İletişim Bize Yazın Profil

Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

Abone Ol Hesap
30 x
Gelişmiş Arama
Ana Sayfa
Haberler
Başkanlık
Başlıklar
İletişim
Sosyal Medya
Güncel Haberler İhtidalar Ziyaretler Programlar Vaaz ve Sohbetler Diğer Haberler
Haberler Duyurular Hutbe Basın Camilerimiz
Yazılar Başkandan Sizlerden Gelenler Dini Günler Gelişmiş Arama Namaz Vakitleri Videolar
Konum Numaralar Bize Yazın Öneri ve Şikayet
Profil
Twitter Facebook İnstagram Youtube Telegram
Uzay Canlı Labaratuvar
Futbol Basketbol Voleybol Tenis Maraton Yüzme Bisiklet
WEB Frontend WEB Backend Bilgisayar Android IOS MySQL Adobe Microsoft Office
Nijerya Vatandaşı Kalu AJAH Müslüman Oldu
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-05-15 12:44:51 / 62,527

Nijerya Vatandaşı Kalu Okoro AJAH, KKTC Din İşleri Başkanlığı'nda Gerçekleştirilen İhtida Töreninde Müslüman Oldu. Müslüman olmak istediğini belirterek Din İşleri Başkanlığı'na başvuran Nijerya vatandaşı, için Başkanlıkta "İhtida Merasimi" düzenlendi. KKTC'de üniversite öğrenimi gören Kalu Okoro AJAH KKTC Din İşleri Başkanlığı'nda yapılan ihtida töreninde Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, İslam Dini'nin hoşgörü ve güzelliklerini anlattıktan sonra, Kalu Okoro AJAH bey Din İşleri Başkanı Sn. ÜNSAL'ın huzurunda Kelime-i Şahadet getirerek Hasan ismini aldı. Din işleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, yeni Müslüman olan Hasan beye İslam'ın sembolleri sayılan Kur’an-ı Kerim ve seccade hediye ederek ihtida belgesini takdim etti.

Nijerya Vatandaşı Müslüman Oldu
Haspolat/ KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-04-04 17:14:39 / 561,027

Nijerya Vatandaşı Goddesire CHUKWUNEDUM KKTC Din İşleri Başkanlığı'nda Gerçekleştirilen İhtida Töreninde Müslüman Oldu. Müslüman olmak istediğini belirterek Din İşleri Başkanlığı'na başvuran Nijerya Federal Cumhuriyeti vatandaşı Goddesire CHUKWUNEDUM için Başkanlıkta "İhtida Merasimi" düzenlendi. Aslen Nijerya uyruklu olan ve KKTC'de yaşayan Goddesire CHUKWUNEDUM KKTC Din İşleri Başkanlığı'nda yapılan ihtida töreninde Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, İslam Dini'nin hoşgörü ve güzelliklerini anlattıktan sonra, Goddesire Uchechukwu CHUKWUNEDUM bey Din İşleri Başkanı Sn. ÜNSAL'ın huzurunda Kelime-i Şahadet getirerek Ali ismini aldı. Din işleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, yeni Müslüman olan Ali beye İslam'ın sembolleri sayılan Kur’an-ı Kerim ve seccade hediye ederek ihtida belgesini takdim etti.

İhtida Merasimi: Antonıca Constanta MARIN
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-17 19:27:37 / 850,598

Romanyalı Antonıca Constanta Marın KKTC Din İşleri Başkanlığı'nda Gerçekleştirilen İhtida Töreninde Müslüman Oldu. KKTC Din İşleri Başkanlığı’nda 18 Ayda 20. İhtida Töreni, Elhamdülillah. Müslüman olmak istediğini belirterek Din İşleri Başkanlığı'na başvuran Romanya vatandaşı Antonıca Constanta MARIN Hanım için Başkanlıkta "İhtida Merasimi" düzenlendi. Aslen Romanya uyruklu olan ve KKTC'de yaşayan Antonıca Constanta MARIN, KKTC Din İşleri Başkanlığı'nda yapılan ihtida törenininde Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, İslam Dini'nin hoşgörü ve güzelliklerini anlattıktan sonra, Antonıca Constanta MARIN Hanım Din İşleri Başkanı Sn. ÜNSAL'ın huzurunda Kelime-i Şahadet getirerek Hatice ismini aldı. Din işleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, yeni Müslüman olan Hatice hanıma İslam'ın sembolleri sayılan Kur’an-ı Kerim, seccade ve eşarp hediye ederek ihtida belgesini takdim etti.

İhtida Merasimi: Eric Tıeku AGYEMANG
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-03 12:47:21 / 866,276

Gana uyruklu olan ve KKTC'de öğrenim gören Eric Tıeku AGYEMANG , KKTC Din İşleri Başkanlığı tarafından yapılan ihtida töreninin ardından Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. Gana Kökenli Eric Tieku "İslam Dini'ni daha yakından tanıma fırsatı buldum ve İslam’ın güzelliklerinden etkilenerek Müslüman olmayı tercih ettim” diye belirtti. KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL İslam Dini'nin hoşgörü ve güzelliklerini anlattıktan sonra, Eric Tıeku AGYEMANG Din İşleri Başkanı Sn. ÜNSAL'ın huzurunda Kelime-i Şahadet getirerek Abdullah ismini alıp Müslüman oldu. Din işleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, yeni Müslüman olan Abdullah'a İslam'ın sembolleri sayılan Kur’an-ı Kerim, seccade, takke ve tesbih hediye ederek ihtida belgesini takdim etti.

İhtida Merasimi: Patrick ABDULIE
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Demet Güler -- DİB / 2022-11-07 13:23:45 / 744,211

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Jamaikalı olan Patrick ABDULIE hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Patrick, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Abdullah ismini alan ABDULIE, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Patrick ABDULIE’ye ihtida belgesi ve İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

İhtida Merasimi: Oluwaseun FAGBAMİLA
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-05-14 13:59:44 / 455,290

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Nijeryalı olan Oluwaseun FAGBAMİLA hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Oluwaseun, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Süleyman ismini alan FAGBAMİLA, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Süleyman FAGBAMİLA’ya ihtida belgesi ve İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

İhtida Merasimi: Eugene OKECHUKWU
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-05-06 02:07:46 / 577,201

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Nijeryalı olan Eugene OKECHUKWU hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Eugene, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Abdulkareem ismini alan OKECHUKWU, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Abdulkareem OKECHUKWU’a ihtida belgesi ve İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

İhtida Merasimi: James WEEKES
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-04-29 15:32:20 / 662,455

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Sierra Leone’lu olan James WEEKES hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten James, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Abdulquddüs ismini alan WEEKES, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Abdulquddüs WEEKES’e ihtida belgesi ve İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

İhtida Merasimi: Ojo AKOGUN
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Filiz KORKMAZER -- DİB / 2022-04-25 16:21:36 / 109,460

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Nijerya’lı olan Ojo AKOGUN hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Ojo, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Bilal ismini alan AKOGUN, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Bilal AKOGUN’a ihtida belgesi, İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

İhtida Merasimi: Ebuka OGBONNAYA
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-04-22 15:24:26 / 144,005

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Nijerya’lı olan Ebuka OGBONNAYA hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Ebuka, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Abdulkerim ismini alan OGBONNAYA, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Abdulkerim OGBONNAYA’a ihtida belgesi takdim edildi.

İhtida Merasimi: Tetiana PAK
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-04-18 16:35:41 / 171,639

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Ukrayna’lı olan Tetiana PAK hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Tetiana, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Fatma ismini alan Bayan PAK, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Fatma PAK’a ihtida belgesi, Rusça Mealli Kur’ân-ı Kerîm, İlmihal ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

İhtida Töreni: Ina ERGÖR
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-03-04 18:45:48 / 906

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Aslen Moldova’lı olan Ina ERGÖR hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Ina ERGÖR, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Hanne ismini alan Bayan ERGÖR, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Ina ERGÖR’e ihtida belgesi ve Mealli Kur’ân-ı Kerîm hediye edildi.

İhtida Töreni: Kingsley AMIEGBE
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-03-01 18:11:51 / 899

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Aslen Nijerya'lı olan Kingsley AMIEGBE hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Kingsley AMIEGBE, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Yusuf ismini alan Bay AMIEGBE, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, bu aşamaya ezan sesine olan merakı sayesinde geldiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Yusuf AMIEGBE’ye ihtida belgesi ve Mealli Kur’ân-ı Kerîm hediye edildi.

İhtida Merasimi: Nena CORITICO
Lefkoşa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu / 2021-11-01 16:29:33 / 901

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Aslen Filipinli olan Nena CORITICO hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Nena CORITICO, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Sare ismini alan Bayan CORITICO, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmaksızın tamamen gönlüne doğan bir istek ile İslâm’ı seçtiğini, bu aşamaya gelmeden önce hayatında bazı değişiklikler olduğunu, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Sare Hanım’a ihtida belgesi ve İngilizce Mealli Kur’ân-ı Kerîm hediye edildi.

İhtida Merasimi: Julia BORANSEL
Lefkoşa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu / 2021-10-11 18:46:38 / 914

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Aslen Rus olan KKTC vatandaşı Julia BORANSEL hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Eşi Doğan BORANSEL ile başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Julia BORANSEL, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Emine ismini alan Bayan Boransel, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmaksızın tamamen gönlüne doğan bir istek ile İslâm’ı seçtiğini, bu aşamaya gelmeden önce Rusça’ya çevrilmiş Kur’ân-ı Kerîm’i okuduğunu belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Emine Hanım’a ihtida belgesi, Mealli Kur’ân-ı Kerîm ve İlmihal kitapları hediye edildi. Bundan sonraki süreçte İslâm’ı daha yakından bilip, öğrenmesi için Başkanlığımıza bağlı bayan bir din görevlisinin bir süre kendisine refakat etmesine karar verildi.

Resim yüklenirken bir hata oluştu / / 1