Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

SP no ve şifreniz ile giriş yapın

Haberler Duyurular Başkandan Yazılar Hutbeler Sizlerden Gelenler Basın Videolar İletişim Bize Yazın Profil

Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

Abone Ol Hesap
30 x
Gelişmiş Arama
Ana Sayfa
Haberler
Başkanlık
Başlıklar
İletişim
Sosyal Medya
Güncel Haberler İhtidalar Ziyaretler Programlar Vaaz ve Sohbetler Diğer Haberler
Haberler Duyurular Hutbe Basın Camilerimiz
Yazılar Başkandan Sizlerden Gelenler Dini Günler Gelişmiş Arama Namaz Vakitleri Videolar
Konum Numaralar Bize Yazın Öneri ve Şikayet Fetva
Profil
Twitter Facebook İnstagram Youtube Telegram
Uzay Canlı Labaratuvar
Futbol Basketbol Voleybol Tenis Maraton Yüzme Bisiklet
WEB Frontend WEB Backend Bilgisayar Android IOS MySQL Adobe Microsoft Office
70 Ülkenin Müslüman Dini Liderlerinden İsveç ve Hollanda'ya Karşı Ortak Tepki.
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-25 20:44:41 / 61,103

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, 70 ülkeden 130 katılımcının iştirakiyle, İsveç ve Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıların ardından çevrim içi gerçekleştirilen “Dünya Müslüman Dini Liderler" Toplantısına katıldı. Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 70 ülkenin en üst düzeydeki resmi dini temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e karşı işlenen nefret suçuna dair yapılan toplantıya Kıbrıs Müftüsü (Din İşleri Başkanı) sıfatıyla katılan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL yaptığı konuşmasına bu organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ'a teşekkürle başladı. İsveç'te kutsal kitabımıza yapılan bu menfur saldırının dünya barışına bir tehdit olduğunu dile getiren Başkan ÜNSAL, yakılan şeyin mürekkep ve kağıttan ibaret olan bir mushaf olduğunu Hz. Peygamberin mübarek ağzından dökülen Kur'an olmadığını olamayacağını dünyada milyonlarca canlı Kur'an'ın var olduğunu ifade etti. Bunun Kur'an'a yapılan ne ilk ne de son saldırı olduğunu Kur'an'ı Kerim'in geldiği günden beri hakikate gözleri kör kulakları sağır kimselerin ışıktan rahatsız olan yarasalar gibi tepki gösterdiklerini fakat onlar istemese de Allah'ın nurunu tamamlayacağını Saff Suresinin 8. ayetini okumak suretiyle sözlerini tamamladı.

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal Girne'de Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi
Girne / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-24 13:34:39 / 9,783

Din İşleri Başkanımız Prof.Dr. Ahmet ÜNSAL, Girne İlçesi görevlileri ile bölge toplantısı gerçekleştirdi. Vakıflar Yönetim Kurulu Din İşleri Başkanlığı Temsilcileri , Mehmet Emin YELTEKİN, Hakan MORAL ve Girne Bölge Sorumlusu Bekir ABURUS'unda katıldığı toplantıda personel ile bir araya gelen Başkan ÜNSAL, göreve geldiği günden itibaren kurum içinde yapılan bazı çalışmalara değinerek; bazı konularda da görevliler ile fikir alışverişinde bulundu. Başkan Ünsal ayrıca toplantıda "Allahım! Bize Recep ve Şaban aylarını mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur" diyerek personelin Üç Aylarını tebrik etti.

Kıbrıs Toplum Liderimiz Merhum Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ın Ruhu İçin Merkez Camilerde Mevlid-i Şerif Okutuldu.
Haspolat/ KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-13 17:26:09 / 38,708

Kıbrıs Toplum Liderimiz Merhum Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ın ölüm yıldönümleri olması nedeniyle ada genelindeki merkezi camilerde 13.01.2023 tarihinde Cuma Namazından önce Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutulmuştur. Mevlid okunan camiler: Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Camii Gazimağusa Osman Fazıl Polat Paşa Camii İskele Ümmü Haram Merkez Camii İskele Dipkarpaz Camii İskele Erenköy Camii Lefkoşa Hz. Ebu Bekir Camii Lefkoşa Haspolat Hala Sultan Camii Lefkoşa Gönyeli Camii Girne Nurettin Ersin Paşa Camii Girne Doğanköy Camii Girne Karaoğlanoğlu Camii Girne Ağa Cafer Paşa Camii Güzelyurt Fatih Camii Güzelyurt Ramazan Camii Güzelyurt Yukarı Bostancı Camii Lefke Orta Camii

Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş Törende Anıldı.
Lefkoşa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-13 17:21:32 / 525

Ömrünü Kıbrıs davasına ve Kıbrıslı Türklerin özgürlük mücadelesine adamış olan, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanımız merhum Rauf Raif Denktaş ve Kıbrıs Türk Toplum Lideri Dr. Fazıl Küçük'ün vefatının 13. yıl dönümü münasebetiyle anma töreni düzenlendi. Törene katılan KKTC Din İşleri Başkanlığı Lefkoşa Sorumlusu Hakan Moral , Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş, Kıbrıs Türk Toplum liderimiz, Dr. Fazıl Küçük ve Tüm şehitlerimize dua okudu. Saygı ve rahmetle yad ediyoruz

Kıbrıs Toplum Liderimiz Merhum Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ın Ruhu İçin Mevlid-i Şerif Okutulacaktır.
Lefkoşa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-12 19:53:50 / 6,758

Kıbrıs Toplum Liderimiz Merhum Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ın ölüm yıldönümleri olması nedeniyle ada genelindeki merkezi camilerde 13.01.2023 tarihinde (yarın) Cuma Namazından önce Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okunacaktır. Rahmet ve Minnetle anıyoruz.

Din İşleri Başkanımız Prof.Dr. Ahmet ÜNSAL, İskele İlçesi Görevlileri ile Bölge Toplantısı Gerçekleştirdi.
İskele / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-10 13:03:00 / 70,229

Vakıflar Yönetim Kurulu Din İşleri Başkanlığı Temsilcileri , Mehmet Emin YELTEKİN, Hakan MORAL ve Din İşleri Başkanlığı Gazimağusa Bölge sorumlusu Faruk SEÇKİN ile İskele Bölge Sorumlusu Mehmet DEMİR'in de katıldığı toplantıda personel ile bir araya gelen Başkan ÜNSAL, göreve geldiği günden itibaren kurum içinde yapılan bazı çalışmalara değinerek ; bazı konularda da görevliler ile fikir alışverişinde bulundu.

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Düzenlenen Programda Emekli olan Din Görevlisi Fehmi DEMİR'e Teşekkür Belgesi ve Plaket verdi
İskele / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-10 11:53:51 / 11,015

Uzun Yıllar KKTC Din İşleri Başkanlığı'nda görev yapan ve emekli olan Fehmi DEMİR'e düzenlenen toplantıda hizletmerinden dolayı teşekkür plaketi ve belgesi verildi. KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, "Yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Birçok meslek erbabında olduğu gibi imamlıkta da emeklilik diye bir şey yok. Hocamıza bundan sonraki hayatlarında üstün başarılar, ailesiyle ve sevdikleriyle sağlıklı ömürler yaşamalarını diliyorum, Emekliliğiniz hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. Başkan ÜNSAL, yaptığını konuşmanın ardından emekli olan Fehmi DEMİR'e teşekkür plaketi ve belgesini verdi.

Aile Okulu Seminerleri - 4
Gazimağusa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-08 15:15:10 / 107,340

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL hocamızın katılımlarıyla Aile Okulu Seminerleri dizisi devam etmektedir. "İslam'da Evliliğin Eşlere Tanıdığı Hak ve Yüklediği Sorumluluklar" konulu (hanımlara özel) konferansımız, 9 Ocak Pazartesi günü saat 10:00'da O. Fazıl Polatpaşa Camii Konferans salonunda icra edilecektir.

Başkan ÜNSAL ile "Hakk'tan Halka İlahi Mesajlar" Konferansı
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-03 21:30:54 / 6,083

Başkan ÜNSAL ile "Hakk'tan Halka İlahi Mesajlar" konulu konferans yarın da icra edileceği gibi her çarşamba Haspolat Hala Sultan Camii konferans salonunda saat 10:30 da başlayacaktır. Tüm halkımız davetlidir. (Hanımlar da katılabilir)

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL "İslam'da Evliliğin Eşlere Tanıdığı Hak ve Yüklediği Sorumluluklar" Konulu Konferans Verdi.
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-02 21:34:43 / 11,212

Hala Sultan Aile ve Gençlik Merkezi'nin düzenlediği "İslam'da Evliliğin Eşlere Tanıdığı Hak ve Yüklediği Sorumluluklar" konulu konferansta (Hanımlara Özel) konuşan Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, evliliğin İslam dinindeki önemine ve yerine vurgu yaparken, aynı zamanda erkeğin ve kadının birbirlerine karşı olan sorumluluklarını da aktardı. Konuşmasında sağlıklı bir evliliğin ilk aşaması olan eş seçiminin önemine de vurgu yapan Başkan ÜNSAL, sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik olarak eşler arasında bir denkliğin gözetilmesinin önemli olduğuna da vurgu yaptı. "Yanlış bir evlilik yapmaktan ise hiç evlememenin daha doğru olacağını" ifade eden Başkan ÜNSAL, "Evliliğin herşeyden önce bir hukuki sözleşme olduğunu ve her hukuki sözleşmede olduğu gibi taraflara verilen hakların ve yüklenen sorumlulukların İslami zaviyeden izahını" konu başlıklarıyla aktardı. Başkan ÜNSAL "Dinen evliliğin meşruiyet sebebinin neslin devamı olduğunu çocuk sahibi olma imkanı bulunduğu halde çocuk yapmayan kimselerin dinen sorumlu tutulacağını da" belirtti. Konferans soru cevap faslı ile sona erdi.

Başkan ÜNSAL ile Her Salı Güzelyurt'ta Buluşuyoruz
Güzelyurt/ KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-02 20:10:36 / 17,940

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, her Salı Güzelyurt Fatih Camii'nde öğle namazından önce Vaaz vermektedir. Tüm halkımız davetlidir. Atatürk cd. Güzelyurt/KKTC

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Gençlerle Buluştu
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-02 16:12:10 / 1,832

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL hocamız Hala Sultan İlahiyat Koleji Öğrencileri ile buluştu. Başkan ÜNSAL "Kur'an'ı Kerim'i okumanın, anlamanın ve yaşamanın önemi"ne dair gençlere bilgi verdi. Programın sonunda gençlerin Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'a yoğun ilgi gösterdiği ve programın devam etmesi için istekte bulunulduğu gözlemlendi.

Aile Okulu Seminerleri - 4
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-01 19:41:07 / 18,555

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL hocamızın katılımlarıyla Aile Okulu Seminerleri dizisi devam etmektedir. "İslam'da Evliliğin Eşlere Tanıdığı Hak ve Yüklediği Sorumluluklar" konulu (hanımlara özel) konferansımız , 2 Ocak Pazartesi günü saat 10:00 Hala Sultan Camii Konferans salonunda icra edilecektir.

Başkan ÜNSAL ile "Hakk'tan Halka İlahi Mesajlar" Konferansı İcra Edildi
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2022-12-29 12:39:47 / 53,302

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'ın her Çarşamba rutin olarak gerçekleştirmekte olduğu "Hakk'tan Halka İlahi Mesajlar" konulu Konferansı bugün Haspolat Hala Sultan Camii konferans salonunda icra edildi. Halka açık olarak gerçekleştirilen konferansta, İlahi kitap Kur'an-ı Kerîm'in tefsiri yapılarak katılımcılara aktarıldı. Programda ayrıca, "Allah'a verilen sözün önemi, Ruhlar aleminde yapılan anlaşma ve elestü birabbiküm" kavramı konuşuldu. Başkan ÜNSAL, Dünya hayatında hüsrana uğramanın 3 sebebini özetleyerek şu konu başlıklarına değindi: 1- Allah'a Verilen Sözün Tutulmaması. 2- Akrabalar Arasında Sözün Tutulmaması. 3- Yeryüzünde Fesadın Çıkarılması. Programım sonunda konferans dizisinin her Çarşamba saat 10:30'da aynı saat ve yerde ücretsiz olarak halka açık bir şekilde devam edileceği de duyuruldu.

Merkez Camilerde Şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif Okutuldu
/ KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-12-22 13:42:59 / 9,441

21-25 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası vesilesi ile Kıbrıslı Türklerin var oluş mücadelesinde, milli ve manevi değerimizi ayakta tutabilmek adına canını vermiş bütün şehitlerimizin ve vefat eden gazilerimizin ruhları için Ada genelindeki merkezi camilerde öğle namazından önce Kur’an-ı Kerim tilaveti ve Mevlidi Şerif okutulmuştur

Başkan ÜNSAL Öğrencilerle Buluştu.
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-12-19 16:47:39 / 1,887

Başkan ÜNSAL Hala Sultan İlahiyat Koleji öğrencilerine yönelik “Allah’ın Evine Seyahat” konulu seminer düzenledi. Seminerde 10. ve 11. Sınıf öğrencilerine kutsal şehirlerimiz Mekke ve Medine anlatılırken aynı zamanda Kabe’nin tanıtımı yapıldı. Öğrencilerden büyük ilgi gören Başkan ÜNSAL, seminer sonunda bu tarz seminerlerin daha sıklıkla yapılacağının müjdesini verdi.