Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

SP no ve şifreniz ile giriş yapın

Haberler Duyurular Başkandan Yazılar Hutbeler Sizlerden Gelenler Basın Videolar İletişim Bize Yazın Profil

Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

Abone Ol Hesap
30 x
Gelişmiş Arama
Ana Sayfa
Haberler
Başkanlık
Başlıklar
İletişim
Sosyal Medya
Güncel Haberler İhtidalar Ziyaretler Programlar Vaaz ve Sohbetler Diğer Haberler
Haberler Duyurular Hutbe Basın Camilerimiz
Yazılar Başkandan Sizlerden Gelenler Dini Günler Gelişmiş Arama Namaz Vakitleri Videolar
Konum Numaralar Bize Yazın Öneri ve Şikayet Fetva
Profil
Twitter Facebook İnstagram Youtube Telegram
Uzay Canlı Labaratuvar
Futbol Basketbol Voleybol Tenis Maraton Yüzme Bisiklet
WEB Frontend WEB Backend Bilgisayar Android IOS MySQL Adobe Microsoft Office
Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun
KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-24 15:56:19 / 1,115

Bizleri "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" bilincinde ve inancında yetiştirip; vatanına, milletine ve devletine bağlı bireyler olarak büyüten, tüm öğretmen ve öğreticilerimizin öğretmenler gününü kutlar, kendilerine şükranlarımızı sunarız. Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL KKTC Din İşleri Başkanı

Başkan ÜNSAL ile Her Salı Güzelyurt'ta Buluşuyoruz
Güzelyurt / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-22 12:40:44 / 1,059

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, her salı Güzelyurt Fatih Camii'nde öğle namazından önce Vaaz vermektedir. Bayanlarında katılabileceği bu programa tüm halkımız davetlidir. Atatürk cd. Güzelyurt/KKTC

Prof. Dr. Raşit KÜÇÜK Hocamız Vefat Etti
Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-22 12:20:05 / 2,203

Prof. Dr. Raşit KÜÇÜK hocamıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine sabr'ı cemîl ve ecr'i cezîl niyaz ediyorum. Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL KKTC Din İşleri Başkanı

Büyükelçi BAŞÇERİ'ye Din İşleri Başkanlığı'ndan Veda Programı
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-16 18:51:58 / 4,955

T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat BAŞÇERİ Veda Ziyaretlerine KKTC Din İşleri Başkanlığı ve TC. Lefkoşa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Vefa” programına katılarak başladı. Kur’ân-ı Kerîm tilavetiyle başlayan tören Din Hizmetleri Müşaviri Abdülkadir BOŞAL’ın selamlama konuşmasıyla devam etti. Konuşmasında görev süresi dolan BAŞÇERİ’ye şükranlarını sunan BOŞAL, bunun bir veda değil, gösterilmesi gereken bir vefa programı olduğunun altını çizdi. Daha sonra söz alan Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, göreve geldiği günden bugüne kadar Sayın Büyükelçi’nin kendisine desteğini hiç esirgemediğini ve bu desteği Din İşleri Başkanlığı’ndan iki personelin Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeliğine getirmekte gösterdiği gayretiyle taçlandırdığını belirtti. Kıbrıs’ta görev yapmanın oldukça zor olduğunu belirten Başkan ÜNSAL, Sayın Büyükelçi’nin diplomasideki vukûfiyetinin dinî literatürü kullanmakta da açığa çıktığını, Ali Murat BAŞÇERİ’nin bilindik diplomat profilinden çok daha olumlu bir görüntü sergilediğini belirtti. Son olarak kürsüye gelen Büyükelçi BAŞÇERİ yaptığı konuşmada Kıbrıs’ın, gerek Kıbrıs halkı gerekse Anavatan için önemine vurgu yaparak Doğu Akdeniz’de güvenli bir şekilde var olabilmenin bir şartının da mücadele zemininin sağlam olmasına bağlı bulunduğunu, bunun için de manevî ve kültürel değerlerin zinde tutulması gerektiğine inandığını, bunu yapacak olanın da öncelikle irfan orduları olduğunun altını çizdi. Tören Büyükelçiye hediye takdimi ve hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

15 Kasım KKTC'nin Kuruluş Yıldönümü
KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-15 19:21:49 / 6,877

15 Kasım Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin kuruluş yıldönümünü içtenlikle kutlar, devletimizin her daim var olmasını Rabbimizden niyaz ederiz....

Başkan ÜNSAL Dini Yüksek İhtisas Merkezinde Gençlere Konferans Verdi
Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-11 21:32:34 / 1,450

Başkan ÜNSAL tarafından, ziyaretinin son günü Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Dini Yüksek İhtisas Merkezinde geleceğin müftü ve vaizlerine "Dini Düşünceyi Tehdit Eden Unsurlar " başlıklı bir konferans verildi.

Başkan ÜNSAL, Hafızlık İcazet Merasimi Programına Katıldı
Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-11 21:17:51 / 206

Düzce Müftülüğü tarafından düzenlenen Hafızlık İcazet Merasimine katılan Başkan ÜNSAL orada yaptığı konuşmada "Biz bu yola çıkarken çok küçük yaşlarda şöyle söylemişti bir hocamız. 'Yüksek tahsil yükseğin kitabını okumakla olur. İlim öğrenmek demek bilinmeyeni öğrenme serüvenidir. Bu amaç için atılacak en sağlam adım herşeyi bilenin kitabını okumaktır.' Sizler yüksek tahsili tamamladınız. Bundan sonra öğrendiklerinizin farkına varma sürecini yaşayacaksınız. Şunu unutmayın ki hayatınızın geri kalan kısmında ne öğrenirseniz kitaba göre ölçün. Allah'ın kitabından değil, ona aykırı olarak öğrendiklerinizden tereddüt edin." dedi. Program sonunda Başkan ÜNSAL tarafından Reisü'l-Kurrâ Mustafa DEMİRKAN hocaya bir hediye takdim edildi.

Başkan ÜNSAL, Yeni Lefkoşa Büyükelçisi ile Görüştü
Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-11 20:52:53 / 224

Ankara ziyaretleri kapsamında yeni atanan Lefkoşa Büyükelçisi Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU'nu da ziyaret eden Başkan ÜNSAL yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.

Başkan ÜNSAL, Başkan Yardımcısı Fuat OKTAY ile Görüştü
Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-11 20:26:59 / 175

Başkan Yardımcısı Fuat OKTAY ile de bir görüşme gerçekleştiren ÜNSAL, Din Işleri Başkanlığı ile ilgili bazı konularda bilgi alışverişinde bulundu.

Başkan ÜNSAL, TC Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile Görüştü
Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-11 20:22:17 / 195

7-10 Kasım tarihleri arasında dört günlük bir çalışma ziyaretinde bulunan Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL adaya döndü. Ziyaretleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan Kıbrıs halkına selamlarını iletti.

İhtida Merasimi: Patrick ABDULIE
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Demet Güler -- DİB / 2022-11-07 13:23:45 / 10,010

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Jamaikalı olan Patrick ABDULIE hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Patrick, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Abdullah ismini alan ABDULIE, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Patrick ABDULIE’ye ihtida belgesi ve İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

Başkan ÜNSAL'a, Lefke Yardım ve Halk Derneği'nden Anlamlı Ziyaret
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-03 19:54:29 / 10,387

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal, ülke genelinde Lefkoşa, Mağusa ve Güzelyurt İlçelerinde geniş halk tabanıyla düzenlediği konferanslarını sürdürüyor. Hala Sultan Camii Konferans Salonu'nda Çarşamba günü gerçekleşen "Haktan Halka Mesajlar; Tefsir Okumaları" başlıklı konferansa katılan Lefke Yardım ve Halk Derneği Genel Başkanı Dr. Emel Yılmaz tarafından Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL' a hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

Başkan ÜNSAL ile "Hakk'tan Halka İlahi Mesajlar" Konferansı
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-01 14:10:14 / 16,542

Başkan ÜNSAL ile "Hakk'tan Halka İlahi Mesajlar" konulu konferans yarın da icra edileceği gibi her çarşamba Haspolat Hala Sultan Camii konferans salonunda saat 10:30 da başlayacaktır. Tüm halkımız davetlidir. (Bayanlar da katılabilir)

Uluslararası Müslüman Alimler Derneği'nden Başkan ÜNSAL'a Ziyaret
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Necmettin İşkey -- DİB / 2022-10-30 23:47:43 / 15,392

Uluslararası Müslüman Alimler Derneği (UMAD), Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Hocamıza ziyaret gerçekleştirdi.

Başkan ÜNSAL, Güzelyurt'ta Öğrencilerle Buluştu
Güzelyurt / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Necmettin İşkey -- DİB / 2022-10-21 21:48:59 / 69,859

Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Ünsal'ın, farklı günlerde ve yerlerde geleneksel olarak gerçekleştirmekte olduğu "Hakk'tan Halk'a İlahi Mesajlar" konulu konferanslarından bu akşamki programı Güzelyurt II. Selim KYK Yurdu öğrencileri ile icra edildi. Gençlere yönelik olarak gerçekleştirilen programa ilginin yoğun olduğu gözlemlendi.

Başkan ÜNSAL, KYK Yurtlarında Öğrencilerle Buluşuyor
Güzelyurt / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Demet Güler -- DİB / 2022-10-20 23:52:47 / 5,629

Başkan ÜNSAL 21 Ekim cuma akşamı 18:30'da Güzelyurt'ta II. Selim KYK Yurtları'nda öğrencilerle buluşuyor.