Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

SP no ve şifreniz ile giriş yapın

Haberler Duyurular Başkandan Yazılar Hutbeler Sizlerden Gelenler Basın Videolar İletişim Bize Yazın Profil

Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

Abone Ol Hesap
30 x
Gelişmiş Arama
Ana Sayfa
Haberler
Başkanlık
Başlıklar
İletişim
Sosyal Medya
Güncel Haberler İhtidalar Ziyaretler Programlar Vaaz ve Sohbetler Diğer Haberler
Haberler Duyurular Hutbe Basın Camilerimiz
Yazılar Başkandan Sizlerden Gelenler Dini Günler Gelişmiş Arama Namaz Vakitleri Videolar
Konum Numaralar Bize Yazın Öneri ve Şikayet Fetva
Profil
Twitter Facebook İnstagram Youtube Telegram
Uzay Canlı Labaratuvar
Futbol Basketbol Voleybol Tenis Maraton Yüzme Bisiklet
WEB Frontend WEB Backend Bilgisayar Android IOS MySQL Adobe Microsoft Office
Öğretmenler Günümüz Kutlu Olsun
KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-24 15:56:19 / 1,127

Bizleri "Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum" bilincinde ve inancında yetiştirip; vatanına, milletine ve devletine bağlı bireyler olarak büyüten, tüm öğretmen ve öğreticilerimizin öğretmenler gününü kutlar, kendilerine şükranlarımızı sunarız. Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL KKTC Din İşleri Başkanı

Başkan ÜNSAL, Yeni Lefkoşa Büyükelçisi ile Görüştü
Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-11 20:52:53 / 225

Ankara ziyaretleri kapsamında yeni atanan Lefkoşa Büyükelçisi Prof. Dr. Metin FEYZİOĞLU'nu da ziyaret eden Başkan ÜNSAL yeni görevinde başarı dileklerinde bulundu.

Başkan ÜNSAL, Başkan Yardımcısı Fuat OKTAY ile Görüştü
Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-11 20:26:59 / 177

Başkan Yardımcısı Fuat OKTAY ile de bir görüşme gerçekleştiren ÜNSAL, Din Işleri Başkanlığı ile ilgili bazı konularda bilgi alışverişinde bulundu.

Başkan ÜNSAL, TC Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile Görüştü
Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-11 20:22:17 / 197

7-10 Kasım tarihleri arasında dört günlük bir çalışma ziyaretinde bulunan Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL adaya döndü. Ziyaretleri kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan Kıbrıs halkına selamlarını iletti.

Başkan ÜNSAL'a, Lefke Yardım ve Halk Derneği'nden Anlamlı Ziyaret
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-03 19:54:29 / 10,398

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal, ülke genelinde Lefkoşa, Mağusa ve Güzelyurt İlçelerinde geniş halk tabanıyla düzenlediği konferanslarını sürdürüyor. Hala Sultan Camii Konferans Salonu'nda Çarşamba günü gerçekleşen "Haktan Halka Mesajlar; Tefsir Okumaları" başlıklı konferansa katılan Lefke Yardım ve Halk Derneği Genel Başkanı Dr. Emel Yılmaz tarafından Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL' a hizmetlerinden dolayı plaket takdim edildi.

Uluslararası Müslüman Alimler Derneği'nden Başkan ÜNSAL'a Ziyaret
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Necmettin İşkey -- DİB / 2022-10-30 23:47:43 / 15,393

Uluslararası Müslüman Alimler Derneği (UMAD), Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Hocamıza ziyaret gerçekleştirdi.

YİK Başkanı Mesut Kumru ve Beraberindekilerden Başkanımıza Ziyaret
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Necmettin İşkey -- DİB / 2022-10-12 13:43:54 / 31,390

Genç Davetçiler YİK Başkanı Mesut Kumru, İş Adamı Hakan Tenekeci ve Okumayı Teşvik Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Erdem, Din İşleri Başkanlığımızın misafiri olarak Kıbrıs'ta Din İşleri Başkanımızı ziyaret ettiler. Nazik ve fedakar ziyaretlerinden ve kurumumuza olan desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür ederiz.

Geleceğin Genç Liderleri Başkanlığımızı Ziyaret Etti
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-10-09 00:55:23 / 2,500

Kıbrıs'ta bulunan Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Müdürlüğünün lider kafilesi başkanlığımızı ziyaret ettiler. Çok samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, gençler ; Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL ile birlikte günün anısına fotoğraf çektiler.

KKTC Başbakanı Sn. Ünal ÜSTEL'i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledik.
Lefkoşa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-08-05 11:00:40 / 10,465

KKTC Başbakanı Sn. Ünal ÜSTEL'i makamında ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledik.

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sn. Zorlu TÖRE'yi makamında ziyaret ettik.
Lefkoşa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-08-05 10:59:21 / 23,362

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sn. Zorlu TÖRE'yi makamında ziyaret ettik.

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL'ın Hac Dönüşü Ziyaret Kabulü
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-07-21 13:24:21 / 131,053

Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Heyeti, Başkan ÜNSAL'ı Ziyaret Etti
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-02-07 18:38:13 / 8,353

Kıbrıs Türkünün varoluş mücadelesinde çok önemli bir yere sahip olan Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) heyeti, Din İşleri Başkanlığımızı teşrif ederek Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL ile görüştü. İngilizlerin resmen adadan gitmesinden sonra başlayan süreç acı tatlı hatıralarla yâd edildi. Kendilerini Başkanlığımızda ağırlamaktan çok memnun olduğunu belirten Başkan ÜNSAL, bu görüşmelerin ilerleyen süreçlerde de devam edeceğini ve iade-i ziyaretlerin olacağını belirtti. Hediye takdimi ve temennilerin dile getirilmesiyle görüşme sona erdi.

TDV II. Başkanı İhsan AÇIK, TDV Genel Müdürü İzani TURAN ve Heyeti, Başkan ÜNSAL'ı Makamında Zİyaret Etti.
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-02-03 15:30:36 / 225

Türkiye Diyanet Vakfı II. Başkanı İhsan AÇIK, TDV Genel Müdürü İzani TURAN ve heyeti, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ı makamında ziyaret etti. TDV II. Başkanı İhsan AÇIK, Başkan ÜNSAL’a Kur’an-ı Kerim hediye ederek yeni görevinde başarılar diledi. Hediyeleşmenin ardından gündemde olan bazı konular görüşüldü. Karşılıklı olarak memnuniyetlerin dile getirilmesinin akabinde görüşme sona erdi.

DİNGÖRSEN Başkanı Cengiz İŞKEY ve Heyeti, Başkan ÜNSAL'ı Makamında Ziyaret Etti
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-01-25 14:25:00 / 183

Bugün (25 Ocak 2022 tarihinde) Din Görevlileri Sendikası Başkanı Cengiz İŞKEY ve heyeti, KKTC Din İşleri Başkanı Sn. Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ı makamında ziyaret etti.

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Maronit Köyünü Ziyaret Etti
Koruçam / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-01-21 18:23:20 / 178

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL ve beraberindeki heyet (20 Ocak 2022 tarihinde) Maronitlerin yaşamakta olduğu Koruçam Köyü'ne bir ziyaret gerçekleştirdi. İki Taraflı Kültürel Miras Teknik Komitesi'nin Kıbrıs Türk tarafı temsilcisi Ali TUNCAY da ziyarette hazır bulundu. Ziyaret çerçevesinde Koruçam Köyü'nde bulunan Maronitlerin St. George Katedrali ve eski tarihi kilisesi de ziyaret edildi. Maronit papaz Andreas Katsioloubes ve köy sakinleri tarafından karşılanan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’a, ziyareti çerçevesinde KKTC'de yaşamakta olan Maronitlerin durumu hakkında bilgi verilerek görüş alış verişinde bulunuldu. Başkan ÜNSAL’ın sorusu üzerine, dini ibadetlerini yerine getirmede bir sıkıntıları bulunmadığını ifade eden Maronitler, tarihi ve dini açıdan kendileri için büyük değeri olan Profitis Elias Manastırı'nın yenilenmesi için destek istedi. Başkan ÜNSAL, Osmanlı Devleti'nin gayrimüslimlere ibadet ve yaşamlarını huzur içinde yerine getirmesi için her zaman gerekli kolaylıkları sağlamış olduğunu ve tarih boyunca Maronit toplumuna Osmanlı Devleti tarafından benzer kolaylıklar sağlandığını hatırlatarak, Maronitlerin dini ibadet alanındaki sıkıntılarına çözüm bulmak amacıyla kendilerinin de Osmanlı’nın varisleri olarak yardım etmeye hazır olduğunu belirtti. Başkan ÜNSAL, bu bağlamda danışmanlarına konunun yakinen takip edilerek raporlanması ve KKTC Din İşleri Başkanlığı’na düşen kısmının çözümü için gerekli girişimlerin başlatılması talimatını verdi. Görüşmenin akışında Maronit yetkililerden ülke genelinde bulunan Maronit nüfus, Maronit ibadethaneleri ve ibadet esasları hakkında bilgi edinmek için ilk elden bilgi elde etmeyi arzuladığını belirten Başkan ÜNSAL, ibadethaneye aktif olarak gelen kişilerin yaş ortalaması ve geliş sıklıkları hakkında da sahip olduğu bilgilerin yeterli olup olmadığını dinlemek istediğini belirterek, sorduğu sorulara verilen cevapları büyük bir dikkat ile dinleyip danışmanlarına gereğinin yapılması için talimat verdi. Maronitlerin Koruçam Köyü'nde bulunan papaz Andreas Katsioloubes ve köy sakinleri, Başkan ÜNSAL’ın köylerine yaptığı ziyaretten ve kendilerine göstermiş olduğu yakın ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirerek başlatılan bu istişare sürecinin devamını arzuladıklarını belirttiler.

Lefke Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Asude TUNCA ve Bölüm Başkanı Esra Aydın KILIÇ, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ı ziyaret etti.
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-01-18 12:43:50 / 182

Lefke Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Asude TUNCA ve Bölüm Başkanı Esra Aydın KILIÇ, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ı ziyaret etti.