Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

SP no ve şifreniz ile giriş yapın

Haberler Duyurular Başkandan Yazılar Hutbeler Sizlerden Gelenler Basın Videolar İletişim Bize Yazın Profil

Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

Abone Ol Hesap
30 x
Gelişmiş Arama
Ana Sayfa
Haberler
Başkanlık
Başlıklar
İletişim
Sosyal Medya
Güncel Haberler İhtidalar Ziyaretler Programlar Vaaz ve Sohbetler Diğer Haberler
Haberler Duyurular Hutbe Basın Camilerimiz
Yazılar Başkandan Sizlerden Gelenler Dini Günler Gelişmiş Arama Namaz Vakitleri Videolar
Konum Numaralar Bize Yazın Öneri ve Şikayet Fetva
Profil
Twitter Facebook İnstagram Youtube Telegram
Uzay Canlı Labaratuvar
Futbol Basketbol Voleybol Tenis Maraton Yüzme Bisiklet
WEB Frontend WEB Backend Bilgisayar Android IOS MySQL Adobe Microsoft Office
İhtida Merasimi: Patrick ABDULIE
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Demet Güler -- DİB / 2022-11-07 13:23:45 / 10,068

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Jamaikalı olan Patrick ABDULIE hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Patrick, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Abdullah ismini alan ABDULIE, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Patrick ABDULIE’ye ihtida belgesi ve İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

İhtida Merasimi: Oluwaseun FAGBAMİLA
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-05-14 13:59:44 / 178,604

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Nijeryalı olan Oluwaseun FAGBAMİLA hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Oluwaseun, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Süleyman ismini alan FAGBAMİLA, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Süleyman FAGBAMİLA’ya ihtida belgesi ve İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

İhtida Merasimi: Eugene OKECHUKWU
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-05-06 02:07:46 / 178,111

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Nijeryalı olan Eugene OKECHUKWU hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Eugene, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Abdulkareem ismini alan OKECHUKWU, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Abdulkareem OKECHUKWU’a ihtida belgesi ve İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

İhtida Merasimi: James WEEKES
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-04-29 15:32:20 / 171,327

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Sierra Leone’lu olan James WEEKES hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten James, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Abdulquddüs ismini alan WEEKES, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Abdulquddüs WEEKES’e ihtida belgesi ve İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

İhtida Merasimi: Ojo AKOGUN
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Filiz KORKMAZER -- DİB / 2022-04-25 16:21:36 / 593

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Nijerya’lı olan Ojo AKOGUN hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Ojo, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Bilal ismini alan AKOGUN, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Bilal AKOGUN’a ihtida belgesi, İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim takdim edildi.

İhtida Merasimi: Ebuka OGBONNAYA
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-04-22 15:24:26 / 8,831

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Nijerya’lı olan Ebuka OGBONNAYA hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Ebuka, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Abdulkerim ismini alan OGBONNAYA, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Abdulkerim OGBONNAYA’a ihtida belgesi takdim edildi.

İhtida Merasimi: Tetiana PAK
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-04-18 16:35:41 / 170,933

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Ukrayna’lı olan Tetiana PAK hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Tetiana, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Fatma ismini alan Bayan PAK, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Fatma PAK’a ihtida belgesi, Rusça Mealli Kur’ân-ı Kerîm, İlmihal ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

İhtida Töreni: Ina ERGÖR
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-03-04 18:45:48 / 202

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Aslen Moldova’lı olan Ina ERGÖR hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Ina ERGÖR, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Hanne ismini alan Bayan ERGÖR, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Ina ERGÖR’e ihtida belgesi ve Mealli Kur’ân-ı Kerîm hediye edildi.

İhtida Töreni: Kingsley AMIEGBE
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-03-01 18:11:51 / 200

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Aslen Nijerya'lı olan Kingsley AMIEGBE hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Kingsley AMIEGBE, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Yusuf ismini alan Bay AMIEGBE, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmadan İslâm'ı seçtiğini, bu aşamaya ezan sesine olan merakı sayesinde geldiğini, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Yusuf AMIEGBE’ye ihtida belgesi ve Mealli Kur’ân-ı Kerîm hediye edildi.

İhtida Merasimi: Nena CORITICO
Lefkoşa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu / 2021-11-01 16:29:33 / 200

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Aslen Filipinli olan Nena CORITICO hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Nena CORITICO, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Sare ismini alan Bayan CORITICO, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmaksızın tamamen gönlüne doğan bir istek ile İslâm’ı seçtiğini, bu aşamaya gelmeden önce hayatında bazı değişiklikler olduğunu, İslam'a ısındığını ve Müslüman olmak istediğini belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Sare Hanım’a ihtida belgesi ve İngilizce Mealli Kur’ân-ı Kerîm hediye edildi.

İhtida Merasimi: Julia BORANSEL
Lefkoşa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu / 2021-10-11 18:46:38 / 201

Bugün Din İşleri Başkanlığımızda bir ihtida töreni gerçekleşti. Aslen Rus olan KKTC vatandaşı Julia BORANSEL hak din olan İslâm ile müşerref oldu. Eşi Doğan BORANSEL ile başkanlığımıza müracaat ederek Müslüman olmak istediğini belirten Julia BORANSEL, Başkan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL’ın telkinleri ile kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu. İslâm’ın güzelliklerinin dile getirildiği törende Müslüman olarak Emine ismini alan Bayan Boransel, hiç kimsenin etkisi veya baskısı olmaksızın tamamen gönlüne doğan bir istek ile İslâm’ı seçtiğini, bu aşamaya gelmeden önce Rusça’ya çevrilmiş Kur’ân-ı Kerîm’i okuduğunu belirtti. Törende Başkan ÜNSAL tarafından Emine Hanım’a ihtida belgesi, Mealli Kur’ân-ı Kerîm ve İlmihal kitapları hediye edildi. Bundan sonraki süreçte İslâm’ı daha yakından bilip, öğrenmesi için Başkanlığımıza bağlı bayan bir din görevlisinin bir süre kendisine refakat etmesine karar verildi.

Resim yüklenirken bir hata oluştu / / 1

Resim yüklenirken bir hata oluştu / / 1

Resim yüklenirken bir hata oluştu / / 1

Resim yüklenirken bir hata oluştu / / 1

Resim yüklenirken bir hata oluştu / / 1