Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

SP no ve şifreniz ile giriş yapın

Haberler Duyurular Başkandan Yazılar Hutbeler Sizlerden Gelenler Basın Videolar İletişim Bize Yazın Profil

Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

Abone Ol Hesap
30 x
Gelişmiş Arama
Ana Sayfa
Haberler
Başkanlık
Başlıklar
İletişim
Sosyal Medya
Güncel Haberler İhtidalar Ziyaretler Programlar Vaaz ve Sohbetler Diğer Haberler
Haberler Duyurular Hutbe Basın Camilerimiz
Yazılar Başkandan Sizlerden Gelenler Dini Günler Gelişmiş Arama Namaz Vakitleri Videolar
Konum Numaralar Bize Yazın Öneri ve Şikayet Fetva
Profil
Twitter Facebook İnstagram Youtube Telegram
Uzay Canlı Labaratuvar
Futbol Basketbol Voleybol Tenis Maraton Yüzme Bisiklet
WEB Frontend WEB Backend Bilgisayar Android IOS MySQL Adobe Microsoft Office
Büyükelçi BAŞÇERİ'ye Din İşleri Başkanlığı'ndan Veda Programı
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-16 18:51:58 / 4,959

T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat BAŞÇERİ Veda Ziyaretlerine KKTC Din İşleri Başkanlığı ve TC. Lefkoşa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği’nin ortaklaşa düzenlediği “Vefa” programına katılarak başladı. Kur’ân-ı Kerîm tilavetiyle başlayan tören Din Hizmetleri Müşaviri Abdülkadir BOŞAL’ın selamlama konuşmasıyla devam etti. Konuşmasında görev süresi dolan BAŞÇERİ’ye şükranlarını sunan BOŞAL, bunun bir veda değil, gösterilmesi gereken bir vefa programı olduğunun altını çizdi. Daha sonra söz alan Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, göreve geldiği günden bugüne kadar Sayın Büyükelçi’nin kendisine desteğini hiç esirgemediğini ve bu desteği Din İşleri Başkanlığı’ndan iki personelin Vakıflar Örgütü ve Din İşleri Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeliğine getirmekte gösterdiği gayretiyle taçlandırdığını belirtti. Kıbrıs’ta görev yapmanın oldukça zor olduğunu belirten Başkan ÜNSAL, Sayın Büyükelçi’nin diplomasideki vukûfiyetinin dinî literatürü kullanmakta da açığa çıktığını, Ali Murat BAŞÇERİ’nin bilindik diplomat profilinden çok daha olumlu bir görüntü sergilediğini belirtti. Son olarak kürsüye gelen Büyükelçi BAŞÇERİ yaptığı konuşmada Kıbrıs’ın, gerek Kıbrıs halkı gerekse Anavatan için önemine vurgu yaparak Doğu Akdeniz’de güvenli bir şekilde var olabilmenin bir şartının da mücadele zemininin sağlam olmasına bağlı bulunduğunu, bunun için de manevî ve kültürel değerlerin zinde tutulması gerektiğine inandığını, bunu yapacak olanın da öncelikle irfan orduları olduğunun altını çizdi. Tören Büyükelçiye hediye takdimi ve hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

Başkan ÜNSAL Dini Yüksek İhtisas Merkezinde Gençlere Konferans Verdi
Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-11 21:32:34 / 1,452

Başkan ÜNSAL tarafından, ziyaretinin son günü Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Dini Yüksek İhtisas Merkezinde geleceğin müftü ve vaizlerine "Dini Düşünceyi Tehdit Eden Unsurlar " başlıklı bir konferans verildi.

Başkan ÜNSAL, Hafızlık İcazet Merasimi Programına Katıldı
Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-11-11 21:17:51 / 208

Düzce Müftülüğü tarafından düzenlenen Hafızlık İcazet Merasimine katılan Başkan ÜNSAL orada yaptığı konuşmada "Biz bu yola çıkarken çok küçük yaşlarda şöyle söylemişti bir hocamız. 'Yüksek tahsil yükseğin kitabını okumakla olur. İlim öğrenmek demek bilinmeyeni öğrenme serüvenidir. Bu amaç için atılacak en sağlam adım herşeyi bilenin kitabını okumaktır.' Sizler yüksek tahsili tamamladınız. Bundan sonra öğrendiklerinizin farkına varma sürecini yaşayacaksınız. Şunu unutmayın ki hayatınızın geri kalan kısmında ne öğrenirseniz kitaba göre ölçün. Allah'ın kitabından değil, ona aykırı olarak öğrendiklerinizden tereddüt edin." dedi. Program sonunda Başkan ÜNSAL tarafından Reisü'l-Kurrâ Mustafa DEMİRKAN hocaya bir hediye takdim edildi.

Başkan ÜNSAL, Güzelyurt'ta Öğrencilerle Buluştu
Güzelyurt / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Necmettin İşkey -- DİB / 2022-10-21 21:48:59 / 69,863

Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Ünsal'ın, farklı günlerde ve yerlerde geleneksel olarak gerçekleştirmekte olduğu "Hakk'tan Halk'a İlahi Mesajlar" konulu konferanslarından bu akşamki programı Güzelyurt II. Selim KYK Yurdu öğrencileri ile icra edildi. Gençlere yönelik olarak gerçekleştirilen programa ilginin yoğun olduğu gözlemlendi.

Başkan ÜNSAL, KYK Yurtlarında Öğrencilerle Buluşuyor
Güzelyurt / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Demet Güler -- DİB / 2022-10-20 23:52:47 / 5,630

Başkan ÜNSAL 21 Ekim cuma akşamı 18:30'da Güzelyurt'ta II. Selim KYK Yurtları'nda öğrencilerle buluşuyor.

Başkan ÜNSAL, Erenköy Şehitliğinde Programa Katıldı
Erenköy / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-08-08 14:09:01 / 5,931

Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, Din Hizmetleri Müşaviri Abdulkadir BOŞAL Bey, Lefke Bölge Sorumlusu Mehmet YELTEKİN ve Güzelyurt Bölge Sorumlusu Nasip BÜLBÜL ile beraber Erenköy'de gerçekleşen etkinliklere katılıp, şehitlerimize dualar ederek Kur'an'ı Kerim tilavetinde bulundular.

KKTC DİN İŞLERİ BAŞKANLIĞI GENÇLİK ÇALIŞTAYI
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-05-25 14:27:31 / 2,227

KKTC Din İşleri Başkanlığı ve UMAD'ın ortaklaşa düzenleyeceği, KKTC Gençlik Çalıştayına tüm halkımız davetlidir. Çalıştayımız Zoom programı üzerinden gerçekleştirilecektir. Programa katılmak isteyenler için 0533 848 6386. (Not: Whatsapp üzerinden irtibata geçilebilir)

Cumhurbaşkanı Sn. Ersin TATAR Halasultan'da Başkan ÜNSAL ile Görüştü
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-04-09 23:04:52 / 244

Cumartesi akşamı Haspolat Hala Sultan Camiinde Vakıflar tarafından halka ikram edilen iftar programına katılan Cumhurbaşkanı Ersin TATAR, program sonunda Din İşleri Başkanlığı Hala Sultan Çalışma Ofisini ziyaret ederek Başkan Ahmet ÜNSAL ile bir süre görüştü.

Başkan ÜNSAL, Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Şehitleri Anma ve Ağaçlandırma Törenine Katıldı
KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-03-22 19:11:54 / 96,379

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, Kıbrıs Barış Kuvvetleri Komutanlığınca düzenlenen Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Şehitleri Anma ve Ağaçlandırma törenine katıldı. Ağacın ve özellikle zeytin ağacının, barışın simgesi oluşunun tarihi arka planını anlatarak konuşmasına başlayan Başkan ÜNSAL, din adamlarının, her zaman barışın güvercini olduğunu ve olması gerektiğini, savaşı simgeleyen görüntülerin dinî kisveye sahip olan kimselere yakışmadığını ifade etti. Tarih boyunca din adamlarının, savaşın kartalı olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin yanında ve yakınında dualarıyla var olageldiklerini, Osman Gazi’nin Edebali’si, Fatih’in Akşemseddin’i, Kanuni’nin Ebu’s-Suûd’u, Kurtuluş Savaşı’nın Sütçü İmam’ı rolünü üstlendiğini vurgulayan Başkan ÜNSAL, protokol konuşmalarının ardından bizzat fidan dikimine de katıldı.

Başkan ÜNSAL, Çanakkale Ruhu Konulu Bir Konferans Verdi
Akyazı / Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-03-22 16:52:33 / 11,608

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL 16 Mart 2022 tarihinde Akyazı Müftülüğünce düzenlenen Çanakkale Ruhu konulu bir konferans vermiş olup, bu ziyaretinde Akyazı Müftülüğüne bağlı din görevlileriyle de mesleki motivasyon üzerine bir söyleşide bulunmuştur.

Hala Sultan Camii'nde Reğâib Kandili Programı İcra Edildi
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-02-04 15:13:23 / 64,696

Üç ayların başlangıcını simgeleyen Reğâib Kandili, Hala Sultan Camii’nde icra edilen programla T.C. Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat BAŞÇERİ, KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, TDV II. Başkanı İhsan AÇIK, TDV Genel Müdürü İzani TURAN ve halkımızın katılımıyla idrak edildi.

Başkan ÜNSAL, Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencilerine Konferans Verdi
İstanbul / Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-02-02 17:32:58 / 173

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, ara tatil münasebeti ile ülkemizi ziyaret etmekte olan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine Hala Sultan Konferans Salonu'nda "Din - Bilim Çatışması" konu başlıklı bir konferans vermiştir.

Başkan ÜNSAL, Selimiye Sohbetinde Konferans Verdi
Lefkoşa/ KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2022-01-21 18:48:34 / 174

KKTC Din İşleri Başkanlığı ve Yunus Emre Enstitüsünce (20 Ocak 2022 tarihinde) düzenlenen Selimiye sohbetleri bağlamında Başkanımız Sn. Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, “İlim-İrfan Farkı” konulu bir konferans vermiştir.

Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, Genç Akademisyenler Birliği'nin düzenlediği Uluslararası Türk Dünyası Genç Akademisyen Kongresi galasına katıldı.
Kırşehir / Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2021-12-26 17:02:14 / 176

Din İşleri Başkanımız Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, Genç Akademisyenler Birliği'nin düzenlediği Uluslararası Türk Dünyası Genç Akademisyen Kongresi galasına katıldı.

Başkan ÜNSAL Kırşehir Temaslarında Basın Mensupları ile Bir Araya Geldi
Kırşehir / Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2021-12-25 17:12:50 / 174

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin TATAR, Kırşehir'deki temasları kapsamında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Cumhurbaşkanı tarafından kendisine söz verilen Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, Kırşehir'in Anadolu irfanının temellerinin atılmasında önemli bir yeri olduğunu belirtti. Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş Veli ve Ahi Evran Veli gibi tarihe mal olmuş kanaat önderlerinin elbirliği ile oluşturdukları Anadolu irfanının, bir ülkenin "vatan" yapılmasında çok önemli bir etkiye sahip olduğunu ifade etti. Gerek Türkiye'de gerekse KKTC'de unutulmaya yüz tutmuş bu kültürün ve dinamizmin yeniden canlandırılmasının hayati bir öneme sahip olduğunun altını çizdi.

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, Cumhurbaşkanı Sayın Ersin TATAR'ın Kırşehir Ziyaretine Katıldı.
Kırşehir / Türkiye Resim yüklenirken bir hata oluştu Kağan Sekmen -- DİB / 2021-12-24 22:20:41 / 172

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, Cumhurbaşkanı Sayın Ersin TATAR'ın Kırşehir ziyaretine katıldı.