Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

SP no ve şifreniz ile giriş yapın

Haberler Duyurular Başkandan Yazılar Hutbeler Sizlerden Gelenler Basın Videolar İletişim Bize Yazın Profil

Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

Abone Ol Hesap
30 x
Gelişmiş Arama
Ana Sayfa
Haberler
Başkanlık
Başlıklar
İletişim
Sosyal Medya
Güncel Haberler İhtidalar Ziyaretler Programlar Vaaz ve Sohbetler Diğer Haberler
Haberler Duyurular Hutbe Basın Camilerimiz
Yazılar Başkandan Sizlerden Gelenler Dini Günler Gelişmiş Arama Namaz Vakitleri Videolar
Konum Numaralar Bize Yazın Öneri ve Şikayet
Profil
Twitter Facebook İnstagram Youtube Telegram
Uzay Canlı Labaratuvar
Futbol Basketbol Voleybol Tenis Maraton Yüzme Bisiklet
WEB Frontend WEB Backend Bilgisayar Android IOS MySQL Adobe Microsoft Office
KKTC'den Kutsal Topraklara Yolculuk Heyecanı Başlıyor
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-05-24 09:03:52 / 2,503

Din İşleri Başkanlığı ve Din Hizmetleri Müşavirliği KKTC’den kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik “2023 Yılı Hac Eğitim ve Bilgilendirme Semineri” düzenledi. Haspolat Halasultan Camii Konferans salonunda Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başlayan programda Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL selamlama ve açılış konuşmasında katılımcılara Hac ibadeti hakkında bilgilendirme ve tavsiyelerde bulundu. Seminerde selamlama konuşması yapan T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Abdulkadir BOŞAL, 210 hacı adayının Kıbrıs'tan kutsal topraklara 11 Haziran'da uğurlanacağını belirttirken, dönüş tarihininde 14 Temmuz olacağını aktardı. Ana hatlarıyla Hac İbadeti ve yolculuğu bilgilendirme konularını müşavirlik görevlileri Behlül DOĞANALP, Murat UZUNKÖSE ve Edip KAÇMAZ tarafından anlatıldı. Bayanlara özel son oturumda ise kadınlara özgü konular, müşavirlik görevlisi Gülsima SAVAŞ tarafından anlatılarak seminer tamamlandı. Seminerin ardından Sağlık görevlileri tarafından Hacı adaylarına gerekli aşılar yapıldı.

Depremlerde Hayatını Kaybeden KKTC Vatandaşları için Mevlid-i Şerif Okundu
Gazimağusa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-03-21 22:18:50 / 8,005

Başbakanlık himayelerinde ve Din İşleri Başkanlığı'nın koordinasyonunda 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden KKTC vatandaşları için Gazimağusa'da Lala Mustafa Paşa Camii avlusunda Mevlid-i Şerif okutuldu. Mevlid-i Şerif ve Kur’an-ı Kerim, Din İşleri Başkanlığı Lefkoşa Temsilcisi Hakan Moral, Türkiye’den gelen Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Üyesi Dr. Hafız Fatih Koca, Ayasofya Camii İmam- Hatibi Hafız Ferruh Muştuer, Ayasofya Camii Baş Müzezzini Hafız Mehmet Hadi Duran, Eminönü Yeni Camiii İmam Hatibi Hafız Emrullah Akbaş ve Marmara Üniversitesi Kur’an Eğitim Merkezi Müdürü Hafız Mustafa Yaşar tarafından okundu. Mevlid-i Şerifi, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ünal Üstel , Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu, Barış Kuvvetleri Komutanı, Güv. Kuvvetleri Komutanı, Din İşleri Başkanı, bakanlar, milletvekilleri, askeri ve sivil yetkililer ile depremde hayatını kaybedenlerin aileleri ve diğer yakınlarıyla vatandaşlar dinledi. Depremlerde hayatını kaybeden Şampiyon Melekler voleybol kafilesi ve diğer vatandaşların 40’ıncı günü münasebetiyle düzenlenen mevlidde 49 vatandaşın isimleri okundu. Mevlid Programı, Din İşleri Başkanı Prof Dr. Ahmet Ünsal'ın yapmış olduğu dua ile son buldu.

MEVLİD-İ ŞERİFE DAVET
Gazimağusa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-03-20 00:00:24 / 14,835

Din İşleri Başkanlığı'nın koordine ettiği deprem şehitlerimiz için 21 Mart Salı günü saat 13:30'da Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Camii Avlusunda Türkiye'den değerli hocalarımızın katılımlarıyla icra edilecek olan Mevlid-i Şerif programına tüm halkımız davetlidir.

MEVLİD-İ ŞERİFE DAVET
Gazimağusa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-03-19 23:54:55 / 894

Başbakanlık himayelerinde ve Din İşleri Başkanlığı'nın koordine ettiği deprem şehitlerimiz için 21 Mart Salı günü saat 13:30'da Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Camii Avlusunda Türkiye'den değerli hocalarımızın katılımlarıyla icra edilecek olan Mevlid-i Şerif programına tüm halkımız davetlidir.

Depremde Vefat Eden Kardeşlerimiz İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-02-17 21:21:50 / 150,139

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde hayatını kaybeden kardeşlerimiz için ada genelindeki tüm camilerimizde Cuma namazının farzından sonra gıyabi cenaze namazı kılınmıştır. Vefat eden tüm kardeşlerimize Allah rahmet eylesin.

70 Ülkenin Müslüman Dini Liderlerinden İsveç ve Hollanda'ya Karşı Ortak Tepki.
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-25 20:44:41 / 162,143

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, T.C. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından, 70 ülkeden 130 katılımcının iştirakiyle, İsveç ve Hollanda’da Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıların ardından çevrim içi gerçekleştirilen “Dünya Müslüman Dini Liderler" Toplantısına katıldı. Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından 70 ülkenin en üst düzeydeki resmi dini temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen İsveç'te Kur'an-ı Kerim'e karşı işlenen nefret suçuna dair yapılan toplantıya Kıbrıs Müftüsü (Din İşleri Başkanı) sıfatıyla katılan Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL yaptığı konuşmasına bu organizasyonu gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali ERBAŞ'a teşekkürle başladı. İsveç'te kutsal kitabımıza yapılan bu menfur saldırının dünya barışına bir tehdit olduğunu dile getiren Başkan ÜNSAL, yakılan şeyin mürekkep ve kağıttan ibaret olan bir mushaf olduğunu Hz. Peygamberin mübarek ağzından dökülen Kur'an olmadığını olamayacağını dünyada milyonlarca canlı Kur'an'ın var olduğunu ifade etti. Bunun Kur'an'a yapılan ne ilk ne de son saldırı olduğunu Kur'an'ı Kerim'in geldiği günden beri hakikate gözleri kör kulakları sağır kimselerin ışıktan rahatsız olan yarasalar gibi tepki gösterdiklerini fakat onlar istemese de Allah'ın nurunu tamamlayacağını Saff Suresinin 8. ayetini okumak suretiyle sözlerini tamamladı.

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet Ünsal Girne'de Din Görevlileriyle Bir Araya Geldi
Girne / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-24 13:34:39 / 326,224

Din İşleri Başkanımız Prof.Dr. Ahmet ÜNSAL, Girne İlçesi görevlileri ile bölge toplantısı gerçekleştirdi. Vakıflar Yönetim Kurulu Din İşleri Başkanlığı Temsilcileri , Mehmet Emin YELTEKİN, Hakan MORAL ve Girne Bölge Sorumlusu Bekir ABURUS'unda katıldığı toplantıda personel ile bir araya gelen Başkan ÜNSAL, göreve geldiği günden itibaren kurum içinde yapılan bazı çalışmalara değinerek; bazı konularda da görevliler ile fikir alışverişinde bulundu. Başkan Ünsal ayrıca toplantıda "Allahım! Bize Recep ve Şaban aylarını mübarek kıl ve bizi Ramazan ayına kavuştur" diyerek personelin Üç Aylarını tebrik etti.

Kıbrıs Toplum Liderimiz Merhum Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ın Ruhu İçin Merkez Camilerde Mevlid-i Şerif Okutuldu.
Haspolat/ KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-13 17:26:09 / 54,209

Kıbrıs Toplum Liderimiz Merhum Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ın ölüm yıldönümleri olması nedeniyle ada genelindeki merkezi camilerde 13.01.2023 tarihinde Cuma Namazından önce Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okutulmuştur. Mevlid okunan camiler: Gazimağusa Lala Mustafa Paşa Camii Gazimağusa Osman Fazıl Polat Paşa Camii İskele Ümmü Haram Merkez Camii İskele Dipkarpaz Camii İskele Erenköy Camii Lefkoşa Hz. Ebu Bekir Camii Lefkoşa Haspolat Hala Sultan Camii Lefkoşa Gönyeli Camii Girne Nurettin Ersin Paşa Camii Girne Doğanköy Camii Girne Karaoğlanoğlu Camii Girne Ağa Cafer Paşa Camii Güzelyurt Fatih Camii Güzelyurt Ramazan Camii Güzelyurt Yukarı Bostancı Camii Lefke Orta Camii

Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş Törende Anıldı.
Lefkoşa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-13 17:21:32 / 1,923

Ömrünü Kıbrıs davasına ve Kıbrıslı Türklerin özgürlük mücadelesine adamış olan, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanımız merhum Rauf Raif Denktaş ve Kıbrıs Türk Toplum Lideri Dr. Fazıl Küçük'ün vefatının 13. yıl dönümü münasebetiyle anma töreni düzenlendi. Törene katılan KKTC Din İşleri Başkanlığı Lefkoşa Sorumlusu Hakan Moral , Kurucu Cumhurbaşkanımız Rauf Raif Denktaş, Kıbrıs Türk Toplum liderimiz, Dr. Fazıl Küçük ve Tüm şehitlerimize dua okudu. Saygı ve rahmetle yad ediyoruz

Kıbrıs Toplum Liderimiz Merhum Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ın Ruhu İçin Mevlid-i Şerif Okutulacaktır.
Lefkoşa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-12 19:53:50 / 230,698

Kıbrıs Toplum Liderimiz Merhum Dr. Fazıl Küçük ve Kurucu Cumhurbaşkanımız Merhum Rauf Raif Denktaş’ın ölüm yıldönümleri olması nedeniyle ada genelindeki merkezi camilerde 13.01.2023 tarihinde (yarın) Cuma Namazından önce Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okunacaktır. Rahmet ve Minnetle anıyoruz.

Din İşleri Başkanımız Prof.Dr. Ahmet ÜNSAL, İskele İlçesi Görevlileri ile Bölge Toplantısı Gerçekleştirdi.
İskele / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-10 13:03:00 / 169,545

Vakıflar Yönetim Kurulu Din İşleri Başkanlığı Temsilcileri , Mehmet Emin YELTEKİN, Hakan MORAL ve Din İşleri Başkanlığı Gazimağusa Bölge sorumlusu Faruk SEÇKİN ile İskele Bölge Sorumlusu Mehmet DEMİR'in de katıldığı toplantıda personel ile bir araya gelen Başkan ÜNSAL, göreve geldiği günden itibaren kurum içinde yapılan bazı çalışmalara değinerek ; bazı konularda da görevliler ile fikir alışverişinde bulundu.

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL Düzenlenen Programda Emekli olan Din Görevlisi Fehmi DEMİR'e Teşekkür Belgesi ve Plaket verdi
İskele / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-10 11:53:51 / 12,228

Uzun Yıllar KKTC Din İşleri Başkanlığı'nda görev yapan ve emekli olan Fehmi DEMİR'e düzenlenen toplantıda hizletmerinden dolayı teşekkür plaketi ve belgesi verildi. KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, "Yapmış olduğunuz hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Birçok meslek erbabında olduğu gibi imamlıkta da emeklilik diye bir şey yok. Hocamıza bundan sonraki hayatlarında üstün başarılar, ailesiyle ve sevdikleriyle sağlıklı ömürler yaşamalarını diliyorum, Emekliliğiniz hayırlı uğurlu olsun” şeklinde konuştu. Başkan ÜNSAL, yaptığını konuşmanın ardından emekli olan Fehmi DEMİR'e teşekkür plaketi ve belgesini verdi.

Aile Okulu Seminerleri - 4
Gazimağusa / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-08 15:15:10 / 108,320

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL hocamızın katılımlarıyla Aile Okulu Seminerleri dizisi devam etmektedir. "İslam'da Evliliğin Eşlere Tanıdığı Hak ve Yüklediği Sorumluluklar" konulu (hanımlara özel) konferansımız, 9 Ocak Pazartesi günü saat 10:00'da O. Fazıl Polatpaşa Camii Konferans salonunda icra edilecektir.

Başkan ÜNSAL ile "Hakk'tan Halka İlahi Mesajlar" Konferansı
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-03 21:30:54 / 7,006

Başkan ÜNSAL ile "Hakk'tan Halka İlahi Mesajlar" konulu konferans yarın da icra edileceği gibi her çarşamba Haspolat Hala Sultan Camii konferans salonunda saat 10:30 da başlayacaktır. Tüm halkımız davetlidir. (Hanımlar da katılabilir)

Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL "İslam'da Evliliğin Eşlere Tanıdığı Hak ve Yüklediği Sorumluluklar" Konulu Konferans Verdi.
Haspolat / KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-02 21:34:43 / 11,962

Hala Sultan Aile ve Gençlik Merkezi'nin düzenlediği "İslam'da Evliliğin Eşlere Tanıdığı Hak ve Yüklediği Sorumluluklar" konulu konferansta (Hanımlara Özel) konuşan Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, evliliğin İslam dinindeki önemine ve yerine vurgu yaparken, aynı zamanda erkeğin ve kadının birbirlerine karşı olan sorumluluklarını da aktardı. Konuşmasında sağlıklı bir evliliğin ilk aşaması olan eş seçiminin önemine de vurgu yapan Başkan ÜNSAL, sosyo-kültürel ve sosyo-ekonomik olarak eşler arasında bir denkliğin gözetilmesinin önemli olduğuna da vurgu yaptı. "Yanlış bir evlilik yapmaktan ise hiç evlememenin daha doğru olacağını" ifade eden Başkan ÜNSAL, "Evliliğin herşeyden önce bir hukuki sözleşme olduğunu ve her hukuki sözleşmede olduğu gibi taraflara verilen hakların ve yüklenen sorumlulukların İslami zaviyeden izahını" konu başlıklarıyla aktardı. Başkan ÜNSAL "Dinen evliliğin meşruiyet sebebinin neslin devamı olduğunu çocuk sahibi olma imkanı bulunduğu halde çocuk yapmayan kimselerin dinen sorumlu tutulacağını da" belirtti. Konferans soru cevap faslı ile sona erdi.

Başkan ÜNSAL ile Her Salı Güzelyurt'ta Buluşuyoruz
Güzelyurt/ KKTC Resim yüklenirken bir hata oluştu Emin Yazıcı -- DİB / 2023-01-02 20:10:36 / 18,588

KKTC Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Ahmet ÜNSAL, her Salı Güzelyurt Fatih Camii'nde öğle namazından önce Vaaz vermektedir. Tüm halkımız davetlidir. Atatürk cd. Güzelyurt/KKTC