Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

SP no ve şifreniz ile giriş yapın

Haberler Duyurular Başkandan Yazılar Hutbeler Sizlerden Gelenler Basın Videolar İletişim Bize Yazın Profil

Bağlantınız başarılı bir şekilde kopyalandı

Abone Ol Hesap
30 x
Gelişmiş Arama
Ana Sayfa
Haberler
Başkanlık
Başlıklar
İletişim
Sosyal Medya
Güncel Haberler İhtidalar Ziyaretler Programlar Vaaz ve Sohbetler Diğer Haberler
Haberler Duyurular Hutbe Basın Camilerimiz
Yazılar Başkandan Sizlerden Gelenler Dini Günler Gelişmiş Arama Namaz Vakitleri Videolar
Konum Numaralar Bize Yazın Öneri ve Şikayet
Profil
Twitter Facebook İnstagram Youtube Telegram
Uzay Canlı Labaratuvar
Futbol Basketbol Voleybol Tenis Maraton Yüzme Bisiklet
WEB Frontend WEB Backend Bilgisayar Android IOS MySQL Adobe Microsoft Office

BİR CAMİİ İLE ARKADAŞ OL

Resim yüklenirken bir hata oluştu!
#Çiçeklicami - Nevşehir 1,206,755

BİR CAMİİ İLE ARKADAŞ OL


Sana bir cami ile arkadaş olmanı öneririm kardeşim. Bir camin olsun, arkadaş sıcaklığıyla içine girdiğin. Ev sıcaklığı gibi sanki Ana ve babanı ziyaret ediyor gibi. Güvenli bir limana sığınmış gibi .Bir köşesinde değil, her köşesin de izini serdiğin, nazarını gezdirdiğin. Seni her geldiğinde tebessümle karşılayan, alıp bağrına basan, gelmediğinde meraklanıp soran, bazen arayı uzattığında “kişi umduğuna gücenirmiş" çesine sana tavır koyan bir camin olsun.


Bir camin olsun güzel kardeşim; imamını tanıdığın, imamı seni tanıyan... Duvarını tanıdığın, duvarı seni tanıyan... Minberini tanıdığın, minberi seni tanıyan... Mihrabını tanıdığın, mihrabı seni tanıyan... Her gittiğinde ayrı ikramla karşılayıp güler yüzle uğurlandığın bir camin olsun. Her gittiğinde acaba bugün ne ikram edilecek diye heveslendiğin bir camin olsun. Cemaati dostların, kokusu vuslatın, sükûneti huzurun olan bir camin olsun.

Uzakta olsa sıcaklığı onu yakınlaştıran,


Bir camin olsun, "benim camim" dediğin. Yarın sana şahitlik edecek bir camin... Şahitlik etsin ve desin ki: "Gelirdi, tanırdı, bilirdim. İşte şuralarda secde izleri var, işte şurada bir damla gözyaşı, şu duvardaki yıllanmış hatta içli nazarı var. İşte şu mihraba ötelere açılan bir kapı gibi bakmışlığı var, işte şu kürsüden yükselen sese çölde kalmış birisinin iştiyakı ile kulak kabartmışlığı şu minberden işittiğine kalbinin bile sesini kısarak dikkat kesilmişliği var. Duvarlarımda çın çın öten tekbirlere, hamdeleye, salveleye, Kur'an sadasina gönlü ile yönelmişliği var. Kulağımdaydı ezan ve kamet sesleri. Hakkında ötede böyle şahitlik edecek bir camin olsun.

Bazen canın sıkıldığında,

moralin bozulduğunda,

memleketten üzücü bir haber aldığında dert ortağın bir camin olsun.


Sana bir cami ile arkadaş olmanı öneririm kardeşim. Hepimiz gurbetteyiz, cami sıladan indirilmiş bir menzildir. Orası evdir, evimizdir. Dışarıda, nerede olursak olalım misafiriz, ne zaman ki camimize gireriz, misafirliğimiz biter, artık  evdeyiz, evdeniz. Bir camin olsun, ev sıcaklığı ile kucakladığın, bir camin olsun, gurbetteki bir ailen gibi, seni ev sakini gibi kucaklayan bir camin olsun#Çiçeklicami

Nevşehir